Turkus i złoto

Marta Napiórkowska z pracowni Mana Design zaprojektowała apartament w Gdańsku, którego powierzchnia wynosi 280 metrów kwadratowych. Realizacja powstała z myślą o złotym środku pomiędzy elegancją, prostotą, naturą i funkcjonalnością. 

Właściciele mieszkania, na co dzień mieszkający w Warszawie, pozwolili projektantce na sporą swobodę projektową.

– W centrum miasta udało się stworzyć harmonijną, idealnie wyważoną przestrzeń, będącą kompozycyjną, materiałową i kolorystyczną niespodzianką – mówi architektka.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Punktem centralnym trzykondygnacyjnego mieszkania jest naturalna, dębowa kuchnia z elementami kamienia naturalnego podkreślona prostymi szałwiowymi frontami zabudowy wysokiej.

Akcentem jest tu duża lampa, która podobnie jak wiele innych elementów wyposażenia wnętrz, została zaprojektowana przez Martę Napiórkowską na indywidualne zamówienie.
 
W mieszkaniu dominują jasne barwy, przełamane akcentami pastelowego turkusu, złota i dużej ilości drewna, które pięknie ze sobą współgrają.

Salon, otwarty na kuchnię wypełniony został miłymi w dotyku tekstyliami. Z kolei fotele z tkaniny i rafii są doskonałym dopełnieniem dla jasnej sofy. Dębowe lamele i jasna kolorystyka tworzą klimat wypoczynku i relaksu, nawiązując do domu w nadmorskim kurorcie.

Zamiłowanie architektki do eleganckiej prostoty, w myśl hasła „less is more”, znalazło odzwierciedlenie również w eleganckich łazienkach i sypialni, które zostały spójnie utrzymane w tej samej gamie kolorystycznej i materiałowej.

W sypialni, dębowe łóżko z zagłówkiem, specjalnie zaprojektowane na potrzeby projektu, stanowi ozdobę samo w sobie. Dodatkowym ociepleniem tego wnętrza są tkaniny zasłaniające szklaną ścianę, dzięki której przestrzeń sypialni nabiera oddechu. Dopełnieniem pomieszczenia jest drewniana ściana oraz dodatki w postaci minimalistycznych szafek nocnych  i eleganckich lamp Icone.

W łazienkach postawiono na minimalistyczną elegancję. Kamienne płaszczyzny uzupełniają oryginalne w formach kinkiety i lampy. Jest też dużo luster, które optycznie powiększają pomieszczenia.

Marta Napiórkowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. To podczas studiów odkryła architekturę wnętrz i ukończyła ją jako drugi kierunek. Teraz projektowaniem zajmuje się zawodowo. Stworzyła i prowadzi pracownię Mana Design. Nie lubi przeładowanych wnętrz. Ceni ład i umiar, jednak daleka jest od chłodnego minimalizmu. Inspirują ją sztuka, rzeźba, malarstwo i przyroda. W swoich wnętrzach projektantka chętnie wykorzystuje prace innych artystów i regionalnych rzemieślników.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Klinika architektury

Klinika architektury

Gdańsk | 16 stycznia 2024

Odwiedzamy niezwykłą klinikę stomatologiczną projektu IFA Kamil Domachowski

Ponadczasowa geometria

Ponadczasowa geometria

Gdańsk | 6 grudnia 2023

Studio bo/sko prezentuje gdańskie wnetrza z polskim designem w roli głównej

W harmonii z naturą

W harmonii z naturą

Warszawa | 12 października 2023

Oto dom, który zaprojektowali Oliwer Rasztawicki i Marta Napiórkowska