Apartament z ptakami w tle

Apartament na Powiślu w pięknej przedwojennej kamienicy to projekt od pracowni JT Grupa. Mieszkanie o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych zostało skrojone na miarę potrzeb jego właścicieli, którym zależało na wygodzie i materiałach wysokiej jakości. Realizacja jest też ukłonem w stronę historii budynku i wszelkich detali zastanych we wnętrzu.

– Wiele elementów zostało zaprojektowanych przez nas indywidualnie do tego projektu, a następnie wykonanych na zamówienie, jak choćby gipsowa wnęka w korytarzu,  w której kamieniarz zamontował blacik z burgundowego marmuru – mówi architekt i współtwórca JT Grupa Tomasz Ziółkowski.

Apartament na Powiślu został zaprojektowany tak, aby wnętrze było wygodne dla dwójki dorosłych osób. W przestrzeni dziennej zastosowano drewniane ażurowe podziały, które wydzielają przestrzeń kuchni, jadalni i strefy wypoczynkowej.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Architekci wybrali elegancką biało-drewnianą zabudowę w kuchni i prostą marmurową wyspę, które dopełniają dekoracyjne motywy charakterystyczne dla starej zabudowy oraz czarne minimalistyczne dodatki. Uwagę zwraca też rzeźbiarska lampa od amerykańskiej manufaktury Alex Allen.

W jadalni znajdują się duży stół z ciemnego drewna i miękkie tapicerowane krzesła oraz lustrzane wnęki z półkami, które optycznie powiększają przestrzeń.

W salonie z prostymi w formie meblami uwagę przyciąga unikatowe malowidło ścienne z motywem ptaków.

Duża sypialnia z prywatnym balkonem, z którego rozciąga się widok na patio, została utrzymana w stonowanych kolorach. Wygodne łóżko wieńczy ozdoba w formie lustrzanego wachlarza. Do pomieszczenia przylega również garderoba wykonana z litego drewna dębowego.

Z sypialni można przejść bezpośrednio do łazienki, która została wykończona dwoma rodzajami marmuru. Jest tu dwukolorowa wanna luksusowej włoskiej marki Agape, dębowa szafka pod umywalkę  oraz lustro w oryginalnym kształcie. 

– Posadzka w korytarzu pokryta dwukolorową mozaiką w kształcie gorsecików to ukłon w stronę warszawskich kamienic z okresu dwudziestolecia międzywojennego – dodaje twórca wnętrza.

Pracownia JT Grupa została założona przez Jagodę i Tomasza Ziółkowskich. Zespół tworzony jest przez dyplomowanych architektów, po studiach kierunkowych w zakresie architektury i architektury wnętrz. Wykonuje projekty wnętrz domów oraz apartamentów, a także realizuje zlecenia aranżacji przestrzeni publicznych takich jak hotele, biura, restauracje, sklepy, salony fryzjerskie, salony kosmetyczne.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage na Powiślu

Vintage na Powiślu

Warszawa | 25 października 2023

Tak mieszka projektantka Daria Wachowicz z pracowni Dash Interiors