Apartament z piękną duszą

Klimatyczne mieszkanie we Wrzeszczu, to realizacja, za której projekt odpowiada JT Grupa, założona przez Jagodę i Tomasza Ziółkowskich. Należąca do trzyosobowej rodziny przestrzeń znajduje się w przedwojennej gdańskiej willi.

–  Głównym założeniem było stworzenie przyjemnej przestrzeni do życia z wygodną strefą dzienną, połączoną z kuchnią, w której jednocześnie można przygotowywać posiłek i uczestniczyć w spotkaniu towarzyskim z zaproszonymi gośćmi – mówi Tomasz Ziółkowski.

We wnętrzu o powierzchni 120 m kw. zdecydowano się na jasną kolorystykę w odcieniach beżu i złamanej bieli. Sufit zdobią gipsowe sztukaterie,  na ścianach z kolei pojawiają się gipsowe listewki w kolorze bordo. Dębowy parkiet bejcowany na lekko zszarzały odcień, został ułożony w jodełkę francuską.

Magazyn Design Alive

NR 10/2023 HOME

ZAMAWIAM

NR 10/2023 HOME

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Mocnym akcentem w otwartej części dziennej jest burgundowa wyspa z trzema hokerami oraz centralnie umiejscowiony stół wykonany na zamówienie.

W przytulnym salonie pojawia się jasna kanapa, dwa fotele i niewielkich rozmiarów stoliki, dopełnione abstrakcyjnym obrazem i oryginalną komodą w rogu.

Sypialnia pozwala przenieść się do dzikiej dżungli, której motywy znajdują się na pięknej tapecie francuskiej firmy Ananbo. Jest tu duże łóżko, szafki nocne z eleganckimi lampkami, a oryginalna komoda to projekt własny JT Grupy. Jej kasetonowe fronty ramkowe zostały polakierowane trzema kolorami: beżowym, pudrowym różem i w odcieniu gliny. Podstawa została wykonana z drewna dębowego, bejcowanego na odcień głębokiego brązu, a blat z marmuru nero marquina.

Łazienka może pełnić również rolę salonu kąpielowego, jest w niej wygodna wolnostojąca wanna oraz prysznic.

Robiąca wrażenie umywalka znajduje się w wykonanej według projektu zabudowie stolarskiej z dębiny pomalowanej na kolor turkusowej zieleni. 

Pracownia JT Grupa została założona przez Jagodę i Tomasza Ziółkowskich. Zespół tworzony jest przez dyplomowanych architektów, po studiach kierunkowych w zakresie architektury i architektury wnętrz. Twórcy wykonują projekty wnętrz domów oraz apartamentów, a także realizują zlecenia aranżacji przestrzeni publicznych takich jak hotele, biura, restauracje, sklepy, salony fryzjerskie, salony kosmetyczne.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Turkus i złoto

Turkus i złoto

Gdańsk | 15 kwietnia 2023

Prawie 300-metrowy apartament wg. projektu Mana Design