Rejs przez odcienie bieli

Rozmach marmuru, meble jak rzeźby, lampy niczym konstelacje gwiezdne, a do tego widok na przystań jachtową, który nie może się znudzić. Jagoda i Tomasz Ziółkowscy zaprojektowali przestronną oazę, która uwodzi fakturami w odcieniach bieli. 

Projektanci pracujący pod szyldem JT Grupa podjęli się zadania wyposażenia mieszkania dla pary, która od kilku lat inwestuje w Trójmiejskie nieruchomości. Jednym z założeń projektowych dla tej prawie 100 metrowej powierzchni w prestiżowej lokalizacji gdyńskiego Yacht Parku miało być to, że wnętrze będzie jasne i przestronne.

Efekt został osiągnięty: jedyną konkurencją dla wysmakowanej kompozycji materiałów jest krajobraz za oknem.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Mieszkanie składa się ze strefy dzienne z aneksem kuchennym, dwóch sypialni oraz dwóch łazienek.

– W projekcie użyliśmy wielu bardzo dobrej jakości materiałów takich, jak marmury obecne na posadzce w korytarzu (ułożone według autorskiego projektu) oraz w łazience prywatnej przy sypialni. Dodatkowo dębowa, delikatnie bielona deska podłogowa rozświetla i jednocześnie ociepla wnętrze. – relacjonują Jagoda i Tomasz Ziółkowscy. 

JT Grupa zaprojektowała od zera wszelkie zabudowy meblowe takie jak szafy, meble kuchenne czy listwy sztukaterii, które zostały następnie wykonane przez stolarza na zamówienie.

W salonie połączonym z aneksem kuchennym meble zostały pomyślane raczej jako forma kredensu niż typowa zabudowa. W ten sposób nie zakłócają odbioru centralnego bohatera salonu jakim jest – ponownie powstały na zamówienie – stół. Towarzyszy mu 6 krzeseł włoskiej marki Shake pokrytych jasno beżową skórą. Nad stołem wisi pasmowa lampa amerykańskiej marki Techlighting.

JT Grupa mieszkanie w Yacht Park Gdynia

Pod oknem balkonowym, w strefie salonu znajdują się kultowe fotele Gubi Pacha pokryte jasną tkaniną bouclé. Mimo rzeźbiarskiej formy są niewielkie w rozmiarze, przez co nie przysłaniają wspaniałego widoku na marinę. Sofa to z kolei produkt z zacięciem komfortowego dzieła sztuki od włoskiej marki Porada.

Sypialnia właścicieli połączona jest z prywatną łazienką, doświetloną pośrednio przez szklaną zabudowę drzwi – w ten sposób pomieszczenie zyskało dodatkową iluminację od sypialnianych okien. Łóżka w sypialni tak jak i stoliki nocne pochodzą z włoskiej firmy Poliform.

JT Grupa

Jagoda i Tomasz Ziółkowscy stworzyli pracownię w oparciu o dyplomowanych architektów, po studiach kierunkowych w zakresie architektury i architektury wnętrz. JT Grupa wykonuje projekty domów oraz apartamentów, a także realizują zlecenia aranżacji przestrzeni publicznych takich jak hotele, biura, restauracje, sklepy, salony fryzjerskie, salony kosmetyczne.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!