Kultowy Airstream Toma Hanksa wystawiony na sprzedaż

Tom Hanks wystawił na sprzedaż 10-metrową przyczepę kempingową Airstream 34 Limited Excella Travel Trailer, która przez prawie 30 lat kariery służyła mu jako drugi dom na planie filmowym. Aktor kupił ją w 1992 roku, aby dłużej nie musieć znosić brzydkiego wystroju i niewygody służbowych noclegów. Dziś sprzedaje ją za 250 tysięcy dolarów.

Wnętrze przyczepy zaskakuje kompaktową funkcjonalnością, do złudzenia przypominając zwyczajną kawalerkę. Znajdziemy tu salon wyposażony w mini przestrzeń biurową, futon, wygodną sofę, a nawet kominek. W łazience z prysznicem uwagę przyciąga podświetlane lustro w stylu hollywoodzkiej garderoby. W kuchni znajdziemy pełnowymiarowy piekarniki oraz zlew. Wszystkie meble wykonano na indywidualne zamówienie aktora, dzięki czemu Airstream stał się wygodną przestrzenią do odpoczynku, w każdym calu dopasowaną do potrzeb jego Toma Hanksa.

13 sierpnia Airstream 34 Limited Excella Travel Trailer trafił na aukcję Bonhams Quail Lodge i został sprzedany za 250 tysięcy dolarów.

Tom Hanks wystawił na aukcję przyczepę tłumacząc, że „filmy poruszają się teraz szybciej” i „nie ma już tak dużo wolnego czasu podczas kręcenia ujęć”. Oprócz przyczepy (wewnątrz znajdziemy klimatyzator przyozdobiony autografem gwiazdy), aktor na sprzedaż  wystawił również inne pojazdy ze swojej kolekcji, w tym zakupionego w 2010 roku Forda F-450 Super Duty pick-up, który służył do holowania Airstream’a.

Tom Hanks

Airstream

Historia amerykańskiej ikony sięga 1931 roku, kiedy to wielbiciel podróżowania, Wally Byam, postanowił założyć markę Airstream. Wszystko po to, aby zapewnić odpowiednią wygodę swojej pierwszej żonie, której dotkliwie doskwierały warunki w przyczepach, jakie ówcześnie były na rynku. Lśniące aluminiowe maszyny bardzo szybko podbiły serca poszukiwaczy przygód z całego kraju. Do dziś doskonale sprawdzają się również w roli food trucków, hoteli i mobilnych biur. Mimo upływu czasu Airstream wciąż nie traci statusu lidera na rynku czego dowodem jest choćby fakt, że jest to najczęściej wybierany środek transportu amerykańskich urzędników. W 1969 roku roku w zmodyfikowanej, hermetycznej przyczepie zamieszkała również załoga Apollo 11 na czas kwarantanny po powrocie z Księżyca.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Legenda odświeżona

Legenda odświeżona

Palo Alto | 13 maja 2023

Kalifornijskie studio przenosi nowoczesny dom z połowy stulecia w XXI wiek

Skandynawia w Kalifornii [zdjęcia]

Tani minimalizm

San Francisco | 11 stycznia 2016

Dom przy Moose Road. Miało być tanio, praktycznie i minimalistycznie.