Osiem klasycznych wzorów Carlo Mollino powraca do produkcji

Włoska marka meblowa Zanotta po raz pierwszy pokusiła się o reinterpretację dzieł Carlo Mollino w 1981 r. W najnowszej kolekcji, Mollino Collection CM 2020, reinterpretacji poddano osiem kultowych projektów elementów domowego wyposażenia.

W kolekcji znajdziemy krzesło Fenis, jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów Mollino oraz asymetryczne biurko Cavour, zaprojektowane pierwotnie w 1949 r. Do nowo wydanych elementów należą również stół Reale, składający się ze szklanego blatu i podstawy w formie kozła; rozkładany fotel Gilda; Ardea – fotel w stylu bergère z rzeźbioną drewnianą podstawą; stolik nocny Carlino; Milo – antropomorficzne lustro w kształcie Wenus z Milo oraz stolik kawowy Arabesco.

Tłem do prezentacji najnowszej kolekcji stał się Teatr Regio w Turynie. Ukończony w 1973 r. gmach jest ostatnim budynkiem stworzonym przez Mollino i świadectwem jego architektonicznego geniuszu. – To hołd dla pracy Carlo Mollino – mówi o wyborze lokalizacji Giuliano Mosconi, prezes i dyrektor generalny Zanotta.

Carlo Mollino to jeden z najbardziej oryginalnych projektantów XX wieku: zainteresowanie designem łączył z fascynacją otaczającym go życiem, m.in. narciarstwem, akrobatyką czy samochodowymi wyścigami rajdowymi. Każdy jego projekt od wnętrz, poprzez meble, samochody aż po wielkie obiekty nieustająco budzi zainteresowanie kolejnych pokoleń projektantów.

Więcej na: www.zanotta.it

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ikony designu: Słynna jak Celestina

Celestina

Mediolan | 7 maja 2013

Krzesło, które przebojem wdarło się do kawiarnianych ogródków.