AHA… Nowocześnie w zabytkowym otoczeniu

Hotel Ratuszowy położony jest w samym sercu Chojnic, pomiędzy XVI-wieczną bazyliką a zabytkowym ratuszem. W podziemiach hotelu mieści się nowo powstała Restauracja AHA. Za jej projekt odpowiedzialna była Justyna Kasperska z pracowni Just Interiors.

Wnętrze hotelowej restauracji, które nawiązuje do zabytkowego otoczenia, zyskało nowoczesną formę. Jednym z głównych wyzwań dla architekta wnętrz i inwestora było stworzenie przestrzeni, która sprawdzi się zarówno w ciągu dnia, podczas hotelowych śniadań jak i wieczorem. Dominującym motywem są tu podświetlane piwniczne wnęki wyłożone nieregularną tapetą oraz wysokiej jakości kanapy o prostych formach zaprojektowane i tapicerowane specjalnie dla tego projektu. Idealnie komponują się ze spokojnym szaro-czarnym wyposażeniem z mocnymi dodatkami w kolorze fuksji, w tym z bardzo industrialnym barem.

Całość uzupełnia oryginalne oświetlenie, które gra w tym klimatycznym wnętrzu niezwykle ważną rolę, ponieważ w podziemnej restauracji jest ograniczony dostęp do światła dziennego. Ciekawym akcentem restauracji hotelowej są także obrazy grafika Igora Morskiego z kobiecym motywem oraz tapety podkreślające nowoczesną prostotę i elegancję wnętrza czyniąc z niego idealne miejsce zarówno dla gości hotelowych jak i dla mieszkańców miasta. Projekt restauracji już zdobył pierwsze miejsce w kategorii Inwestycje w ramach Tubądzin Design Awards.

Inwestor: Izabella Odejewska, Odejewski-Odan Sp. z o.o. Projekt wnętrz: Justyna Kasperska Just Interiors. Więcej na: www.justinteriors.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Uczta dla oczu

Uczta dla oczu

Sztokholm | 21 marca 2024

Erik Bratsberg zaprojektował restaurację Persona, której wnętrze przypomina dom

Taka Tajka żuje betel

Taka Tajka żuje betel

Warszawa | 26 czerwca 2023

Kacper Gronkiewicz zaprojektował pomysłowe wnętrze tajskiej restauracji