AHA… Nowocześnie w zabytkowym otoczeniu

Hotel Ratuszowy położony jest w samym sercu Chojnic, pomiędzy XVI-wieczną bazyliką a zabytkowym ratuszem. W podziemiach hotelu mieści się nowo powstała Restauracja AHA. Za jej projekt odpowiedzialna była Justyna Kasperska z pracowni Just Interiors.

Wnętrze hotelowej restauracji, które nawiązuje do zabytkowego otoczenia, zyskało nowoczesną formę. Jednym z głównych wyzwań dla architekta wnętrz i inwestora było stworzenie przestrzeni, która sprawdzi się zarówno w ciągu dnia, podczas hotelowych śniadań jak i wieczorem. Dominującym motywem są tu podświetlane piwniczne wnęki wyłożone nieregularną tapetą oraz wysokiej jakości kanapy o prostych formach zaprojektowane i tapicerowane specjalnie dla tego projektu. Idealnie komponują się ze spokojnym szaro-czarnym wyposażeniem z mocnymi dodatkami w kolorze fuksji, w tym z bardzo industrialnym barem.

Całość uzupełnia oryginalne oświetlenie, które gra w tym klimatycznym wnętrzu niezwykle ważną rolę, ponieważ w podziemnej restauracji jest ograniczony dostęp do światła dziennego. Ciekawym akcentem restauracji hotelowej są także obrazy grafika Igora Morskiego z kobiecym motywem oraz tapety podkreślające nowoczesną prostotę i elegancję wnętrza czyniąc z niego idealne miejsce zarówno dla gości hotelowych jak i dla mieszkańców miasta. Projekt restauracji już zdobył pierwsze miejsce w kategorii Inwestycje w ramach Tubądzin Design Awards.

Inwestor: Izabella Odejewska, Odejewski-Odan Sp. z o.o. Projekt wnętrz: Justyna Kasperska Just Interiors. Więcej na: www.justinteriors.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dobry Browar

Dobry Browar

Gniezno | 3 listopada 2022

W samym sercu Gniezna powstała wyjątkowa przestrzeń barowa

Sztuka metafory

Sztuka metafory

Warszawa | 27 września 2022

Wenecka wysoka woda zalała nowy warszawski bar! Poznajcie Va Bene Cicchetti

Oliva otwarta na nowo

Oliva otwarta na nowo

Warszawa | 12 maja 2022

Po tymczasowym zamknięciu warszawska restauracja powraca w nowej odsłonie

Antyk z drukarki 3D

Antyk z drukarki 3D

Walencja | 10 maja 2022

Tradycyjny wystrój greckiej restauracji w nowoczesnym wydaniu. Od Masquespacio!