Tubądzin Design Awards 2016 rozdane

8 lutego w Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma, odbył się finał projektu skierowanego do architektów i projektantów – Tubądzin Design Awards i Tubądzin Design Awards International. Jury, któremu przewodniczyła Dorota Koziara wręczyło nagrody, których łączna pula sięgała 200 tys. zł!

W konkursie, w edycji polskiej i międzynarodowej, wzięło udział łącznie prawie 2500 uczestników, którzy nadesłali blisko 1300 projektów. Projektanci i architekci w swoich pracach wykazali się ogromną pomysłowością. – Jest to jeden z nielicznych konkursów międzynarodowych w dziedzinie projektowania wnętrz. Był podzielony na trzy etapy i trwał dziewięć miesięcy. W tym czasie, jako jury, otrzymaliśmy bardzo dużo ciekawych prac, za nami wiele godzin ocen i wspólnych obrad – mówiła podczas uroczystości wręczenia nagród przewodnicząca jury, Dorota Koziara. Nadesłane prace oceniali także: prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, Małgorzata Szczepańska, Maciej Mańkowski, Tomek Smus, Kasia Fuks oraz Ľubica Fábri.

Grand Prix Tubądzin Design Awards w wysokości 10000 zł, wyjazd na Salone del Mobile 2017 oraz statuetkę Monolith zdobyli Monika Kalita ze współautorem projektu Kamilem Cedzyńskim. Projekt wyróżniono także Nagrodą Specjalną Doroty Koziary. Grand Prix w edycji międzynarodowej w wysokości 2500 euro i wyjazd na Salone del Mobile 2017 oraz statuetkę Monolith odebrał Oleksandr Sekeda.
Uczestnicy konkursu ze wszystkich wnętrz najchętniej projektowali łazienki, a w swoich pracach najczęściej wykorzystywali pięć kolekcji Ceramiki Tubądzin: All In White, Epoxy z linii Livingstone oraz kolekcje płytek ceramicznych zaprojektowanych dla firmy przez Macieja Zienia: Barcelona, Londyn oraz Berlin.

tubadzin_designalivemag - 14

Laureaci Tubądzin Design Awards
Podczas finału laureatom wręczono, m.in.: Grand Prix w wysokości 10 tys. złotych, 15 wyjazdów do Mediolanu na Salone del Mobile 2017 i warsztaty w Dorota Koziara Studio w Mediolanie. Oprócz tego nagrody dla zwycięzców ufundowali partnerzy projektu: ABB, Comforty, PROCAD, VIBIA oraz Autoweber.
Kategoria wnętrza indywidualne
• I miejsce Maciej Bogaczewicz
• II miejsce Patrycja Dąbrowska
• III miejsce Szymon Hanczar wraz ze współautorami – Magdaleną Garncarz i Przemysławem Słowikiem
Kategoria inwestycje
• I miejsce Justyna Kasperska
• II miejsce Dana Kamińska-Cydzik
• III miejsce Sylwia Wiśniewska-Kokosza wraz ze współautorem Krzysztofem Kokoszą
Nagrody specjalne odebrali:
• W kategorii projekt koncepcyjny nagrodę zdobyli: Karol Knap we współpracy z Katarzyną Drobek i Katarzyną Tkaczyk oraz Patrycja Kamińska
• Nagrodę specjalną Doroty Koziara i wyjazd na warsztaty w jej studio w Mediolanie zdobyli Paweł Jurkiewicz oraz Monika Kalita z Kamilem Cedzyńskim
• Nagrodę specjalną w kategorii skala inwestycji zdobyła Dana Kamińska-Cydzik
• Nagrodę specjalną w kategorii aktywność zdobył Waldemar Smoliński
• Nagrodę specjalną – wyjazd na staż do pracowni Villa International w Budapeszcie zdobyła Agata Legawiec
• Nagrodę publiczności, wyjazd na Salone del Mobile 2017 oraz sesję portretową autorstwa Macieja Mańkowskiego zdobyła Dominika Skałuba
Laureaci Tubądzin Design International
Kategoria wnętrza indywidualne
• Nagrodzeni: Yuliya Podolets oraz Karina Maer ze współautorem Danylo Koshulynskyy.
Kategoria inwestycje
• Nagrodzona: Tatiana Genne
Kategoria projekt koncepcyjny
• Nagrodzeni: Anna Tkacheva ze współautorką Yulya Stadnichenko oraz Olena Kisenko.
• Nagrodą dla laureatów edycji międzynarodowej jest wyjazd na Salone del Mobile 2017 do Mediolanu. Nagrodę Specjalną Doroty Koziary otrzymała Oksana Shumelda, która odbędzie warsztaty w jej studio w Mediolanie.

– 2017 rok to czas na drugą edycję konkursu Tubądzin Design Awards. Jesteśmy przekonani, że zgłaszane prace będą znakomitej jakości. Projekt zostanie podzielony na dwie kategorie: Young Power, gdzie docenimy początkujących projektantów i architektów oraz Prestige dla architektów kubaturowych o dłuższej praktyce zawodowej. Główną nagrodą będzie wyjazd na targi do jednej ze światowych stolic designu. Kolejna edycja konkursu to szansa dla architektów i projektantów oraz studentów, którzy nie brali udziału w pierwszej edycji, jak i dla tych, którzy byli bardzo blisko wygranej podczas tegorocznego Tubądzin Design Awards – podsumował wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin, Amadeusz Kowalski.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Inwestycja w komfort

Inwestycja w komfort

Warszawa | 5 marca 2024

Oto jak może wyglądać nowoczesny taras z płytami koraTER od Grupy Tubądzin

Zawsze miałam misję

Zawsze miałam misję

Mediolan | 17 stycznia 2024

Projektantka Dorota Koziara to prawdziwa osobowość polskiego designu

25-lecie Macieja Zienia

25-lecie Macieja Zienia

Warszawa | 19 grudnia 2023

Partnerem jubileuszu i towarzyszącego mu niezwykłego pokazu mody był Tubądzin

Tubądzin Meets Art

Tubądzin Meets Art

Warszawa | 7 listopada 2023

Kiedy design spotyka się ze sztuką. Wyjątkowa celebracja 40 lat marki Tubądzin