Tej niezwykłej nocy zwiedzimy pracownię, warsztat i stolarnię grupy Tabanda, czyli miejsce w którym tworzą Megi Malinowski, Tomek Kempa i Filip Ludka. fot. Maciej Szajewski

ZAPRASZAMY NA NOC Z DESIGN ALIVE!

REDAKCJA

GDAŃSK 30.6.2015

DESIGN DESIGN ALIVE AWARDS 2014 WYDARZENIA

Letni festiwal Gdynia Design Days (3-14 lipca) stał się pretekstem do zorganizowania przez "Design Alive" kolejnego inspirującego spotkania. Tym razem stawiamy na nadmorski wakacyjny "chill out" i wraz z marką Barlinek oraz grupą projektową Tabanda zapraszamy do Gdańska na noc pełną zapachu drewna, łaskotania zmysłów i interakcji międzyludzkich.

Impreza Barlinek/Tabanda/Design Alive NIGHT odbędzie się w gdańskiej pracowni grupy projektowej Tabanda - klimatycznym miejscu w starej Królewskiej Fabryce Karabinów (KFK). Tej niezwykłej nocy zwiedzimy pracownię, warsztat i stolarnię grupy Tabanda, czyli miejsce w którym tworzą Megi Malinowski, Tomek Kempa i Filip Ludka. To nadmorskie trio, którego projekty podbijają ostatnio serca widzów na festiwalach designu od Gdyni i Łodzi po Mediolan, jest także zdobywcą tytułu Kreator 2014 Design Alive Awards i bohaterem wystawy konkursowej, która będzie prezentowana podczas gdyńskiego festiwalu. W Gdańsku poznamy również ich przyjaciół - twórczych ludzi z innych pracowni w KFK (m.in. Szajewski.com fotografia reklamowa, The Montaż).

Tradycyjnie już, w twórczej atmosferze, nie zabraknie inspirujących rozmów, wymiany myśli i idei. Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu, poprowadzi Design Alive Talks. Tym razem dowiemy się, co połączyło Barlinka i Design Alive z Tabandą i co z tego wyniknie już jesienią. - Jestem ciekawa, jak Tabanda podejdzie do tematu "barlinkowego" drewna. W ubiegłym roku zaprosiliśmy do współpracy architekta Przemo Łukasika - jego przestrzenna instalacja powstała w ramach projektu "Kreacje z natury" stała się znakiem rozpoznawczym ubiegłorocznego Łódź Design Festiwal. Teraz intuicja podpowiada mi, że będzie świeżo i zaskakująco - to w końcu znak firmowy Tabandy! - mówi Iwona Gach, dyrektor marketingu "Design Alive". - Najfajniejsze jest jednak to, że udaje się nam realizować nieszablonowe projekty wykorzystujące solidny potencjał marki Barlinek - wiodącego producenta deski podłogowej na świecie z kreatywną energię polskich projektantów - dodaje.

Na klimatycznym dziedzińcu Królewskiej Fabryki Karabinów, przy eleganckich klubowych dźwiękach Matat Professionals oraz kojąco zielonych przekąskach i napojach serwowanych przez Bistro Pobite Gary porozmawiamy też o innych pięknych ideach. Na żywo przetestujemy Diago, Maćki i Dynksy, czyli meble grupy Tabanda, a w plenerowej czytelni zanurzymy się w lekturze magazynu "DesignAlive".

Barlinek/Tabanda/DesignAlive NIGHT
GDZIE: Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35/38, Gdańsk
KIEDY: 9 lipca (czwartek), godz. 19.00
ORGANIZATORZY: Barlinek, Tabanda, DesignAlive
PARTNERZY: Szajewski.com fotografia reklamowa, The Montaż, Bistro Pobite Gary
MUZYKA: Matat Professionals [Boiler Room Debuts // S1 Warsaw // WWA]

WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY!

zapro