WYJĄTKOWA EDYCJA GDYNIA DESIGN DAYS TERAZ DOSTĘPNA DLA KAŻDEGO. PRELEGENCI JUŻ W SIECI!

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

GDYNIA 22.8.2020

WYDARZENIA

- Odkąd w naszym życiu pojawiła się pandemia, wiele się zmieniło - to, w jaki sposób pracujemy, podróżujemy, uczestniczymy w wydarzeniach, funkcjonujemy w społeczeństwie - mówiła w wywiadzie dla Design Alive Paulina Kisiel, kierowniczka Gdynia Design Days. W odpowiedzi na zmiany, tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w całości w sieci, a teraz została udostępniona na YouTube.

Tuż po zakończeniu festiwalu, którego tegoroczna edycja okrzyknięta została najbardziej dostępną ze wszystkich dotychczasowych, organizatorzy zapowiedzieli, że pracują nad udostępnieniem zapisów części prelekcji. Dziś pierwsze z nich trafiają do sieci i są dostępne na kanale Centrum Designu Gdynia.

Tegoroczne hasło festiwalu brzmiało „Uwaga” i okazało się niezwykle trafnie wpisywać w otaczającą nas rzeczywistość. Jak je rozumieć? W gronie futurystów i badaczy designu rozpatrywano je w kontekście społecznym, socjologicznym, psychologicznym, technologicznym i kulturowym. W ramach Forum GDD Agata Nowotny - badaczka, kuratorka wystaw i ekspertka w dziedzinie designu, poprowadziła panel dyskusyjny z Ewą Janczukowicz-Cichosz (PPNT Gdynia), Michałem Bachowskim (Noizz.pl) i Janem Pomiernym (Science Now oraz Stellar Fireworks) analizując dlaczego uważność w postępowaniu, koncentracja na wartościach oraz redefinicja wielu podstawowych pojęć, są niezbędne w szybko zmieniającym się świecie. Ta oraz pozostałe rozmowy udostępnione zostały za pośrednictwem platformy YouTube.Więcej na: www.gdyniadesigndays.eu