W KOLOROWYM ŚWIECIE ODKRYWCÓW

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: MAX ZIELIŃSKI

WARSZAWA 15.7.2016

DESIGN MIEJSCA RZECZY

ONTO Studio, czyli Anna Wręga i Kaja Nosal, stworzyły projekt mobilnej wypożyczalni gier plenerowych dla Centrum Nauki „Kopernik”. Meble używane są aktualnie w Parku odkrywców.

Co roku, podczas wakacji, Centrum Nauki „Kopernik” organizuje w przestrzeni Parku odkrywców cykliczne wydarzenia wchodzące w program „Lata w Koperniku”. W tym roku jednym z elementów atrakcji, czekającym na zwiedzających, jest mobilna wypożyczalnia, w której korzystać można z gier planszowych, plenerowych, książek i magazynów.

Projekt stworzenia wypożyczalni zakładał zaprojektowanie serii mebli, które wpisują się w otoczenie, korelują z charakterystyczną bryłą centrum, a jednocześnie wyróżniają się w przestrzeni tak, by wypożyczalnia widoczna była z daleka i zachęcała do korzystania z niej.

Stworzone przez ONTO Studio meble to proste bryły i przenikające się siatki rożnej gradacji, nawiązujące do architektury „Kopernika”, jego bryły i podziałów w fasadzie. Kolorystyka mebli z jednej strony nawiązuje do palety ugrów i czerwieni głównego budynku, i planetarium, z drugiej do błękitu, charakterystycznego dla identyfikacji wizualnej centrum. W skład zestawu wchodzą: regał na gry planszowe, ekspozytor gier plenerowych, ekspozytor czasopism, totemy informacyjne, wózek kateringowy, stolik i krzesełka dla dzieci. Wszystkie elementy wykonane są ze stali malowanej proszkowo i płyty melaminowanej.

Więcej na: www.ontostudio.pl