W KALEJDOSKOPIE BARW I WZORÓW

JOANNA SZCZYGIEŁ

LONDYN 25.11.2014

DESIGN MODA RZECZY

Nie po raz pierwszy marka Adidas powierza zaprojektowanie ubrań i obuwia dla linii Adidas Originals słynnym projektantom mody. Po mistrzach takich jak Yohji Yamamoto, Raf Simons, Rick Owens czy Pharrell Williams, do współpracy zaproszono w tym roku urodzoną w Atenach projektantkę młodej generacji, Mary Katrantzou.

Jej charakterystyczne, eksplodujące kalejdoskopem barw i wzorów projekty pokazywaliśmy już w magazynie "Design Alive". Teraz Katrantzou sięgnęła po kultowe modele "adidasów" noszonych przez olimpijskich medalistów w latach 70. i 80. i z dziką rozkoszą nadała im nowe nasycone barwy: róże, fiolety i zielenie tworząc swój własny język wizualny. Zabawa kolorem i paternem nie skończyła się na butach. Projektantka stworzyła także bliskie ciału koszulki, sukienki, neoprenowe bluzy i ozdobiła je abstrakcyjnymi motywami kwiatowymi. W kolekcji czuć moc kobiecej wyobraźni i konsekwentną graficzną wizję. Światową premierę kolekcja Mary Katrantzou x Adidas Originals miała 15 listopada tego roku.

Mary Katrantzou urodziła się w Atenach w 1983 roku. Jest córką architektki wnętrz i przedsiębiorcy branży tekstylnej. Dziecięcą fascynację modą kontynuowała już w Stanach Zjednoczonych jako studentka architektury, a następnie absolwentka Wydziału Projektowania Tkanin w londyńskiej szkole Central Saint Martins. Jej projektowe zainteresowania skupiają się wokół technik cyfrowego nadruku na tkaninie. Katrantzou zadebiutowała pierwszą kolekcją ready-to-wear pod własną marką podczas jesienno-zimowej edycji London Fashion Week w 2008 roku. Aktualnie mieszka i tworzy w Londynie, a ubrania z jej metką dostępne są na całym świecie.

Więcej: www.marykatrantzou.com, www.adidas.com

4adidas-Originals-by-Mary-Katrantzou-AW14-model_3-767x1024

5adidas-Originals-by-Mary-Katrantzou-AW14-model_6-767x1024

6adidas-Originals-by-Mary-Katrantzou-AW14-model_5-767x1024

7adidas-Originals-by-Mary-Katrantzou-AW14-model_4-692x1024