VITRA GRAND REPOS. NAWIĄZANIE DO ARCYDZIEŁA


MAC


2.6.2012

RZECZY

Vitra wraz Antonio Citterio, flagowym projektantem, pracującym dla marki od 1985 roku stworzyła model fotela, o którym włoski dizajner mówi: "Jego konstrukcja opowiada historię ludzi i ich wzajemnych relacji. A pomysły często rodzą się z rozważań etycznych oraz pragnienia przygody".

Nowy fotel nazywa się Grand Repos i pewnym sensie nawiązuje do arcydzieła Charlesa Eamesa, czyli Eames Lounge Chair. Ma zbliżoną formę, choć redefiniuje kryteria elegancji i wygody, a sam projektant, jak przyznawał w wywiadach, poświęcił mu dużo uwagi w związku z ewolucją typologii siedzisk.

- Praca nad rozwojem idei Charlesa Eamesa była gigantycznym wyzwaniem - deklarował Antonio Citterio.

Jak więc wygląda nowy projekt Vitry? Jego baza jest obrotowa, jest dostępna w dwóch wersjach: polerowanego bądź malowanego aluminium. Zarówno oparcie jak i siedzisko na krawędziach są uzupełnione przez przeszycia.

To niezwykle komfortowy mebel, pozwalający na duże odchylenia podczas użytkowania, wyposażono go również w dodatkowe funkcje, m.in. mechanizm, który potrafi "zapamiętać" ułożenie oparcia. Grand Repos dopasowuje się do każdego ułożenia ciała. Fotelowi towarzyszy również podnóżek.

Zarówno fotel jak i podnóżek są tapicerowane tkaniną bądź kilkoma rodzajami skóry. Jest już dostępny, kosztuje od ok. 5 tys. euro.

Więcej: www.vitra.com

Fotel Grand Repos nawiązuje do arcydzieła Charlesa Eamesa, czyli Eames Lounge Chair. fot. Materiały prasowe

Fotel dla Vitry zaprojektował Antonio Citterio. fot. Materiały prasowe

Nowy projekt Vitry kosztuje od ok. 5 tys. euro. fot. Materiały prasowe