Green Solution House to hotel i centrum konferencyjne położone na wyspie Bornholm w Danii. Budynek został zaprojektowany przez GXN, dział badań i innowacji kopenhaskiej pracowni architektonicznej 3XN, jako wzorcowy przykład koncepcji „circular sustainability", gdzie goście mogą się przekonać jak wygląda życie w świecie bez odpadów. Poziom doświetlenia światłem dziennym w Green Solution House był analizowany metodą współczynnika światła dziennego już na etapie projektu. Analiza doświetlenia została wykonana za pomocą programu VELUX Daylight Visualizer. Jest to bezpłatne profesjonalne narzędzie do symulacji światła dziennego. Takie i inne projekty poznacie na platformie Velux ArchiTips.

VELUX ARCHITIPS. NOWA PLATFORMA DLA ARCHITEKTÓW I MIŁOŚNIKÓW ARCHITEKTURY

TEKST PROMOCYJNY

WARSZAWA 14.10.2020

ARCHITEKTURA WYDARZENIA

Nowa platforma Velux ArchiTips to rozwiązanie, które ucieszy niejednego poszukiwacza branżowej wiedzy. To miejsce stworzone dla architektów przez architektów, którego celem jest propagowanie najlepszych rozwiązań, edukowanie oraz merytoryczne wsparcie dla branży.

W ramach platformy grono ekspertów przygotowało szereg artykułów, porad i materiałów w formie wideo, ujętych w trzech sekcjach: wskazówki, artykuły i filmy. Publikowane materiały przybliżają zagadnienia techniczne związane z prawidłowym montażem oraz prezentują funkcjonalność narzędzi i programów do analiz, i wizualizacji tak niezbędnych w dzisiejszej pracy architekta. Nowa platforma internetowa ma stać się miejscem spotkań między architektami i profesjonalistami oraz pobudzać do dyskusji, i wymiany doświadczeń.Na platformie znajdziecie mnóstwo merytorycznej wiedzy, w tym ciekawe materiały wideo. Np. o tym jak łatwo korzystać z Velux Daylight Visualizer prostego narzędzia do symulacji i analiz natężenia światła dziennego na etapie projektowania budynku. Umożliwia ono modelowanie i generowanie modeli 3D oraz pomaga obliczyć poziom natężenia światła dziennego oraz wartość współczynnika światła dziennego.

VELUX-baner-designalive

Grupa Velux i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentami okien w kraju. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.

Więcej na: www.velux.pl