NIESAMOWITA GRA KOLOREM I GEOMETRIĄ W MIESZKANIU UKRAIŃSKIEJ PROJEKTANTKI DARII ZINOVATNAYI

TEKST: SYLWIA CHRAPEK. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE.

PETERSBURG 19.2.2020

ARCHITEKTURA DESIGN

Niesamowita gra kolorem i geometrią, chęć zrobienia czegoś odbiegającego od rutyny, innowacyjnego i odważnego. Dużą rolę odgrywają też detale. Daria Zinovatnaya nie boi się eksperymentować, co udowodniła między innymi projektem wnętrza pod nazwą Utopia.

Uwagę zwracają tu energia wynikająca z użytych kolorów, jak również spokój i harmonia będące efektem prostych form i balansu kompozycji. Królują tu granat, błękit, bordo, pomarańcz oraz dopełniające je czerń i biel. Zamiast ścianek działowych zastosowano konstrukcje geometryczne i szkło. Zaprojektowane przestrzenie są dość przestronne i tworzą salon, kuchnię oraz sypialnię.

utopia_designalive_5

Daria Zinovatnaya zajmuje się projektowaniem wnętrz, jak również wzornictwem przemysłowym dla klientów z niemal całego świata. Mimo młodego wieku zdążyła już znaleźć swoje miejsce w branży i wykreować markę, w której pierwsze skrzypce grają odważne połączenia barw, geometryczne kształty i proste formy. Nieraz sięga też do inspiracji designem połowy XX wieku i projektów Eileen Gray czy Charlotte Perriand.

Jednym z sukcesów tej ukraińskiej projektantki jest choćby zwycięstwo w Red Dot Award 2017 za koncept Cherokee. Swoje studio Zinovatnaya założyła w 2015 roku i aktualnie prowadzi je w Sankt Petersburgu.

Więcej na: www.zinovatnaya.com

utopia_designalive_1

Projekt mieszkania o nazwie Utopia powstał dla pary z Polski. Sprytnie dzieląc przestrzeń Daria Zinovatnaya osiągnęła maksymalną powierzchnię użytkową mimo niewielkiego metrażu. W tej pracy wszystko ma harmonijny kolor, światło i kompozycję. Chociaż całość jest spójna, każde pomieszczenie tworzy osobny mały świat.

utopia_designalive_3

utopia_designalive_2

utopia_designalive_4