Tropikalna impresja

Na mapie restauracji wschodniego Amsterdamu pojawił się nowy, wypełniony zielenią Bar Botanique, zaprojektowany przez Studio Modijefsky.

Podwójnie wysokie okna będące częścią fasady narożnego budynku stały się punktem wyjścia w tworzeniu wnętrz. Lustra zawieszone u sufitu odbijają światło i przestrzeń. Dodatkowy efekt daje pociąg przejeżdżający tuż naprzeciwko kawiarni, migocząc światłem uchwyconym na tylnej ścianie baru – jako mozaika różnych kolorów i odbić lustrzanych. Przestrzeń została zdefiniowana i podzielona dzięki licznym barierkom i poręczom sięgającym sufitu i kreującym drogę: od baru do strefy lounge. Podłoga to połączenie ciepłych dębowych postumentów z chłodną zielenią betonowych fragmentów. Botaniczny charakter wnętrza jest widoczny w gamie kolorystycznej inspirowanej naturą i w organicznych kształtach. Blaty stołów wykonano z marmuru w odcieniach zieleni i różu, a front baru zwraca uwagę tropikalnym wzorem. Ogromne znaczenie we wnętrzu mają przede wszystkim rośliny. Pełno tu palm, filodendronów, monster – dzięki nim wnętrze „żyje” i nieustannie się przekształca. Gdy nad Amsterdamem zachodzi słońce, podświetlone lampami dają spektakularny efekt cienia na suficie i ścianach.

Design: Studio Modijefsky; Esther Stam, Natalia Nikolopoulou, Kristina Petrauskaite, Moene van Werven, Carlotta Bassi. Więcej na: www.barbotanique.nl

no images were found

Powiązane artykuły:

Massolit Cooks

Massolit Cooks

Kraków | 20 marca 2020

Charakterne bistro w sercu krakowskiego Kazimierza

Stan Surowy

Stan Surowy

Warszawa | 30 sierpnia 2018

Stołeczny gastrobar studia Ggrupa projektowa.

M15. Stylowa restauracja z widokiem na Bałtyk

Mamuszki 15

Sopot | 5 listopada 2017

M15. Nowoczesne, geometryczne wnętrze pełne klasy.

Vegan Ramen Shop. Piękno, funkcjonalizm i doskonały smak

Vegan Ramen Shop

Warszawa | 18 października 2017

Piękno, funkcjonalizm i doskonały smak [zdjęcia]

Piękny HAOS

Piękny HAOS

Gdynia | 18 lipca 2017

HAOS to miejsce łączące smaki, potrawy, kulturę i ludzi.

Fedde Bistro. Nienachalna elegancja

Fedde Bistro

Gdynia | 9 lipca 2017

Prostota, ponadczasowość, nienachalna elegancja.