Wystawa "The Spirit of Poland" gościła już w ub. roku w Brazylii. fot. Dorota Kabała

THE SPIRIT OF POLAND W BRAZYLII. OPEN CALL

ŁUKASZ POTOCKI

SÃO PAULO 20.5.2014

DESIGN WYDARZENIA

Masz ciekawe projekty i chciałbyś pokazać je w Brazylii? Zgłoś udział w The Spirit of Poland!

W tym roku, w ramach inicjatywy The Spirit of Poland we współpracy z Culture.pl odbędą się dwie wystawy. Pierwsza z nich prezentowana będzie w trakcie DW! São Paulo Design Weekend, kolejna w listopadzie w Muzeum Narodowym w Brasilii. Już 14 maja rusza Open Call. Organizatorzy i Culture.pl zapraszają projektantów i producentów do wzięcia udziału w naborze do tegorocznego programu.

The Spirit of Poland to inicjatywa promująca polskie wzornictwo i kulturę, wspierająca polskie marki w zakresie wchodzenia na nowe rynki oraz w nawiązywaniu relacji biznesowych. W roku 2014 planowany jest udział w DW! São Paulo Design Weekend oraz wystawa w Muzeum Narodowym w Brasilii. Przez pryzmat poszczególnych produktów i tworzących je marek, The Spirit of Poland chce zaprezentować różne aspekty polskiej kultury materialnej, jej historii oraz współczesnego rozwoju.  Warunkiem, jaki powinien spełniać wystawca to posiadanie w portfolio produktów o wysokiej wartości wzorniczej, dostępnych aktualnie na rynku. - Chcemy, aby firmy obecne na wystawie prezentowały ciekawy model biznesowy lub ciekawą historię rozwoju tak, aby na tej podstawie ułożyć narrację całości, pokazując zróżnicowane podejście wszystkich marek - mówi kurator wystawy, Dorota Kabała.

Projekt jest realizowany w ramach programu promocji polskiego designu na świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza (culture.pl). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 maja. Ogłoszenie wyników 7 czerwca.

Więcej na: www.spiritofpoland.pl i www.culture.pl

TSOP_plakat_Open Call_designalive