Polska wystawa na 5. urodziny Centro Carioca de Design

W dniach 30 marca-16 maja The Spirit of Poland zaprezentuje kolejną wystawę designu z Polski w Brazylii, kontynuując tym samym ekspozycje prezentowane podczas DW! Sao Paulo Design Weekend w sierpniu 2014 roku oraz wystawy w Muzeum Narodowym w Brasilii w listopadzie ubiegłego roku.

Tym razem ekspozycja zagości w Rio de Janeiro, w Centro Carioca de Design –  prężnej instytucji, współpracującej m.in. z pobliskim Istituto Europeo di Design.

Będzie to czwarta wystawa z cyklu The Spirit of Poland w Brazylii. Jej otwarcie zbiegnie się z 5. rocznicą powstania Centro Carioca de Design. Dla organizatorów to duże wyróżnienie, że właśnie wystawą z Polski brazylijskie centrum zamierza uczcić swoje urodziny. – Zależało nam bardzo, żeby wystawa rozpoczęła się dokładnie tego samego dnia, kiedy 5 lat temu otworzyliśmy podwoje dla publiczności Rio. Design z Polski nie jest tu znany, to temat bardzo świeży i przez to ciekawy. Jestem pewna, że znajdzie spore zainteresowanie u naszych odbiorców – powiedziała Paula de Oliveira Camargo, dyrektorka Centro Carioca de Design.

2015 rok to również wyjątkowy rok w historii samego miasta, które w marcu świętuje 450. urodziny (zostało założone dokładnie 1 marca 1565 roku). – Fakt, że w tym niezwykłym czasie możemy być w Rio, jest sporym wyróżnieniem dla polskiego designu. Rio to miejsce o niezwykle barwnym życiu kulturalnym, to również siedziba najstarszych szkół designu w Brazylii – mówi Weronika Rochacka-Gagliardi, współorganizatorka wystawy.

W ramach wystawy organizatorzy przewidują  wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty praktyczne, skierowane zarówno dla lokalnego środowiska artystyczno-projektowego, studentów z miejscowych szkół, uniwersytetów, jak i dla szerszej publiczności oraz turystów.

Projekt jest realizowany w ramach programu promocji polskiego designu na świecie organizowanego przez Culture.pl. Partnerem wystawy jest Ambasada Rzeczypospolitej w Brasilii.

Więcej na: www.spiritofpoland.pl, www.culture.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dorota Kabała: Zaplanowałam ewolucję

Ewolucja zaplanowana

Warszawa | 26 lipca 2015

Dla Doroty Kabały surfing to silne połączenie pasji i pracy.

Na drugim końcu świata?

Na końcu świata?

Warszawa | 18 czerwca 2015

The Spirit of Poland oraz m. st. Warszawa zapraszają na debatę.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o polskiej grafice

VeryGraphic

Warszawa | 2 maja 2015

Kompendium wiedzy o współczesnym polskim projektowaniu graficznym.

#DOITYOURWAY. Tłumy na polskiej wystawie w Mediolanie

#DOITYOURWAY

Mediolan | 17 kwietnia 2015

"Do it your way. Polish Design in Pieces".

Polacy na Milan Design Week. Przewodnik

Polski tydzień

Mediolan | 6 kwietnia 2015

Milan Design Week (14-19 kwietnia). Tu znajdziecie Polaków.