Na drugim końcu świata?

Warszawa | ŁUKASZ POTOCKI

18 czerwca 2015 | Design | Wydarzenia |

W związku z zakończeniem cyklu wystaw polskiego designu w Brazylii oraz projektu European Creative Cluster Lab (ECCL), The Spirit of Poland, we współpracy z m. st. Warszawa, organizują debatę będącą podsumowaniem dotychczasowych działań. Organizatorzy zapraszają 23 czerwca do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie odbędzie się rozmowa z ekspertami na temat promocji polskiej kultury i przedsiębiorczości w Brazylii.

Rynek brazylijski rozwija się niezwykle szybko i ma ogromny potencjał. Z perspektywy polskiego odbiorcy jest on jednak odległy i hermetyczny. W ostatnich latach niektóre polskie firmy zdecydowały się rozpocząć działania w Brazylii. W ramach promocji polskiej kultury w tym kraju, odbyło się także wiele wydarzeń kulturalnych. Czy polskie produkty i innowacyjne usługi mają szansę zaistnieć na rynku brazylijskim? Jak wygląda sektor kreatywny w Brazylii? Czy mierzymy się z podobnymi wyzwaniami? Czy polska kultura jest rozpoznawalna w Brazylii i dlaczego warto ją tam promować?

Udział w debacie potwierdzili m.in.: Barbara Krzeska – kierowniczka działu komunikacji, Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie, Karolina Małaczek – ekspert ds. kultury przy Ambasadzie RP w Brasilii w latach 2010- 2014, obecnie inspektor w Zespole ds. Komunikacji i Promocji w Biurze Kultury Urzędu m. st. Warszawy, Wojciech Baczyński – wicekonsul handlowy w WPHI w São Paulo w latach 2009-2013, obecnie dyrektor Generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, Łukasz Gierańczyk – przedsiębiorca, twórca portalu queropassagem.com.br – wyszukującego i sprzedającego bilety na połączenia autobusowe w Brazylii.

Wystawa The Spirit of Poland w Brazylii, prezentowana była do tej pory w ramach DW! São Paulo Design Weekend, w Muzeum Narodowym w Brasilii oraz w Centro Carioca de Design w Rio de Janeiro. Jest ona częścią szerszego programu polskich wydarzeń kulturalnych w tym kraju, organizowanego przez Culture.pl. Kolejnym edycjom The Spirit of Poland towarzyszyły warsztaty, prezentacje, spotkania i debaty. Projekt był więc okazją do nawiązania wielu ciekawych kontaktów z lokalnym środowiskiem kreatywnym. Partnerami projektu po stronie brazylijskiej były do tej pory m.in. Universidade de Brasília oraz uczelnie z Rio de Janeiro – czy Istituto Europeo di Design (IED Rio).

Spotkanie odbędzie się 23 czerwca, 19:00-20:30 w Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52. Więcej na: www.spiritofpoland.pl

debata_TSOP_WAW_short version

TSOP_Luke Garcia_exhibition_2

TSOP_Rio_Luke Garcia_36

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dorota Kabała: Zaplanowałam ewolucję

Ewolucja zaplanowana

Warszawa | 26 lipca 2015

Dla Doroty Kabały surfing to silne połączenie pasji i pracy.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o polskiej grafice

VeryGraphic

Warszawa | 2 maja 2015

Kompendium wiedzy o współczesnym polskim projektowaniu graficznym.

#DOITYOURWAY. Tłumy na polskiej wystawie w Mediolanie

#DOITYOURWAY

Mediolan | 17 kwietnia 2015

"Do it your way. Polish Design in Pieces".

Polacy na Milan Design Week. Przewodnik

Polski tydzień

Mediolan | 6 kwietnia 2015

Milan Design Week (14-19 kwietnia). Tu znajdziecie Polaków.

Zrób to po swojemu. W Mediolanie

Produkt w akcji!

Mediolan | 26 marca 2015

"Do it your way. Polish Design in Pieces" na Milan Design Week.

Polska wystawa na 5. urodziny Centro Carioca de Design

Polska na urodziny

Rio de Janeiro | 25 marca 2015

Czwarta wystawa z cyklu The Spirit of Poland w Brazylii.