THE COAL OFFICE. NOWY DOM TOMA DIXONA

TEKST: TWO, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

LONDYN 3.5.2018

DESIGN MIEJSCA

The Coal Office, nowa kwatera główna słynnego brytyjskiego projektanta Toma Dixona przy Kings Cross w Londynie robi wrażenie.

Postindustrialna przestrzeń w kwartale Coal Drops Yard, ma się stać „platformą interdyscyplinarnej innowacji”. Funkcjonowała będzie jako studio koncertowe, sklep, warsztat i biuro pod jednym dachem. Powstaje tu również restauracja z tarasem na dachu. - Konieczne było dla nas nie tylko znalezienie nowego biura czy sklepu. Istotne było znalezienie nowego domu - opowiada projektant Tom Dixon. - Londyn to nie tylko kolejne miasto. To tam wszystko się zaczęło. Wykorzystamy te 17 500 stóp kwadratowych w tej niesamowitej lokalizacji jako platformę do kształtowania naszych najnowszych pomysłów dotyczących projektowania wnętrz, innowacyjnych produktów i eksperymentów w zakresie żywności, funkcjonalności i przyszłego życia.

Tom Dixon, poza Londynem, działa również w Nowym Jorku, Hongkongu, Londynie, Los Angeles i Tokio. W ofercie jego marki jest 600 produktów. Więcej na: www.tomdixon.net