THE BERKELEY BAR: TO MIEJSCE WAS ZACHWYCI

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

LONDYN 9.7.2020

ARCHITEKTURA MIEJSCA

W słynnym londyńskim hotelu The Berkeley otwarto nowy bar. Zaprojektowany przez Bryan O'Sullivan Studio lokal to pochwała klasycznego wystroju w stylu vintage, gdzie ciepłe barwy i głębokie, drewniane akcenty tworzą atmosferę domowej przytulności.

Drewniane akcenty kryją swoją własną opowieść, pochodzą bowiem z orzecha włoskiego, słynnego niemal 400-letniego Fulbeck’a z Lincolnshire, który został uszkodzony w 2007 roku podczas wielkiej burzy. Wspaniały kolor i rysunek drewna podkreślają elementy w kolorze pastelowego różu, koralowca i złamanej bieli. Historia drzewa i posiadłości Fulbeck została romantycznie przedstawiona przez doświadczonego rzemieślnika na sztukaterii z gipsu, która biegnie nad drewnianymi panelami - to kolejny przykład rzemieślniczych akcentów w barze.

Sercem The Berkeley Bar & Terrace jest bar z marmurowym kontuarem w kształcie półksiężyca a znajdujące się nieopodal szklane drzwi tarasu otwierają się na intymną przestrzeń z widokiem na pobliski kościół św. Pawła. Prywatność zapewnia również Snug - zaciszne pomieszczenie mogące pomieścić dziewięć osób, a które zdobi niezwykły mural autorstwa nowojorskiego artysty TM Davy’ego przedstawiający kobiece twarze.

Każdy element The Berkeley Bar & Terrace został zaprojektowany przez Bryan O'Sullivan Studio i zrealizowany przez znakomitych rzemieślników: od sztukaterii, poprzez niestandardowe oświetlenie aż po niestandardowe meble.

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć doskonałego menu i wykwintnych trunków - każda butelka ma własną historię do opowiedzenia. Wypijemy tu m.in. niezwykle cenne whisky z 1972, czyli z roku otwarcia hotelu, tequilę Fortaleza oraz tradycyjny rum Trois Rivières.

Więcej na: www.bos-studio.com www.the-berkeley.co.uk