TEATR ŚWIATŁA NAGRODZONY

CZERNICHÓW 9.2.2020

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Otwarty pod koniec 2019 roku showroom AQForm, przez wielu nazywany „teatrem światła” to przestrzeń, w której nie tylko możemy zobaczyć produkty z oferty AQForm, ale przede wszystkim wpływ światła na przestrzeń i nasze odczuwanie wnętrza

To miejsce, które zwłaszcza edukuje, co zostało docenione przez jury międzynarodowego konkursu iF DESIGN AWARD 2020 w kategorii Interior Architecture!

Ekspozycja oświetlenia powinna pokazywać przede wszystkim światło. Jest to jednak zaskakująco rzadkie. Zazwyczaj uwagę kieruje się na produkty i ich wygląd, podczas gdy kluczowe są możliwości samego światła, które jest niezbędne dla funkcjonowania każdego wnętrza. Dlatego celem AQForm było stworzenie przestrzeni, która wyjaśnia jak światło działa i jaki ma wpływ na nasze codzienne otoczenie. Dzięki temu powstało miejsce, które może zainteresować każdego, kto styka się z oświetleniem. Co oznacza… niemal każdego z nas.

Powstało miejsce, które pozwala pokazać i porównać wiele różnych funkcji oświetlenia jednocześnie: – od wnętrz prywatnych po komercyjne. Showroom AQForm dzieli się na kilka stref. W każdej z nich można znaleźć atrybuty wskazujące na reprezentowane funkcje – w strefie domu, utrzymanej w ciepłej, pomarańczowej tonacji, znajdziemy ażurowy fotel, w pomieszczeniu reprezentującym biuro – ascetyczne biurko i kilka półek. Jednak atrybuty te celowo zostały zredukowane do minimum, aby skupić uwagę gości na głównym przekazie.

- Zespół AQForm składa się m.in. z architektów, inżynierów i projektantów oświetlenia, którzy razem pracują na co dzień. Wiemy jak ważna jest współpraca specjalistów wielu dziedzin dla każdego projektu. Stworzyliśmy tę przestrzeń, aby dzielić się wiedzą i rozwijać świadomość na temat wpływu światła na naszą codzienność. Tutaj możemy badać i obserwować oświetlenie oraz dyskutować o wszystkich jego odsłonach. Tym bardziej cieszy nas, że nasza wizja, a przede wszystkim praca, została doceniona przez jury konkursu iF DESIGN AWARD 2020 - powiedziała Barbara Olesiak, marketing manager AQForm.

Nagroda iF DESIGN AWARD, przyznana po raz pierwszy w 1953 roku, jest najstarszym niezależnym znakiem jakości wzornictwa na świecie. To symbol wybitnych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa, który skupia się na innowacyjnej sile projektowania. AQForm zostało kolejny raz docenione przez jury, jednak pierwszy raz nie za produkt, a przestrzeń, jaką stworzyli. Pierwszą nagrodę iF marka otrzymała w 2016 roku za innowacyjny projekt oprawy OLEDRIAN, pierwszą w Polsce oprawę bazującą na źródłach OLED.

W gronie 78 niezależnych, międzynarodowych ekspertów w dziedzinie wzornictwa znalazł się znany i ceniony projektant Michał Bonikowski. Jury wybrało najlepsze projekty spośród blisko 7 300 zgłoszeń z 56 krajów.

Więcej na www.aqform.com

aqform_showroom_designalive_01

aqform_showroom_designalive_06

aqform_showroom_designalive_02

aqform_showroom_designalive_03

aqform_showroom_designalive_04

aqform_showroom_designalive_05

aqform_showroom_designalive_07

aqform_showroom_designalive_08

aqform_showroom_designalive_09