TA RECEPCJA JEST DLA WSZYSTKICH

TEKST: JUS, ZDJĘCIE: MATERIAŁY PRASOWE

WROCŁAW 17.7.2018

DESIGN MIEJSCA

Recepcja to nowo powstały lokal na dziedzińcu kultowych, wrocławskich neonów, przy Ruskiej 46. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Znamy się.

Recepcja to nowe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia, którego gospodarzem jest Strefa Kultury Wrocław. Taką nazwę nosi nieprzypadkowo. Wiodącą funkcją lokalu jest wymiana informacji. To właśnie tutaj można dowiedzieć się o nadchodzących, ciekawych wydarzeniach w mieście, usłyszeć o działalności organizacji zrzeszonych w podwórku czy wziąć udział w prowadzonych tu warsztatach i spotkaniach.

recepcja_designalive - 1

Przestrzeń tę można podzielić na pięć funkcji, które zostały czytelnie zaznaczone w lokalu. Główna strefa to recepcja pełniąca funkcję informacyjną. Następnie pojawia się strefa warsztatowa wykorzystywana na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, wykłady, a także na indywidualne spotkania grupowe i burze mózgów. Dodatkowo pojawia się tu również strefa baru i część wypoczynkowa, dzięki której wieczorami Recepcja zaprasza gości dziedzińca do swojego wnętrza.

Wnętrze zaprojektowane zostało w charakterystycznych kolorach, które wraz z ceglanymi ścianami i bujną roślinnością nawiązują do charakteru podwórka. Korzystać z tej przestrzeni może każdy. Jest to też miejsce, które zaprasza wszystkich do czynnego zaangażowania w życie podwórka przy ul. Ruskiej 46 jak i całego miasta.

Więcej na: www.znamysie.com