Ta Recepcja jest dla wszystkich

Recepcja to nowo powstały lokal na dziedzińcu kultowych, wrocławskich neonów, przy Ruskiej 46. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Znamy się.

Recepcja to nowe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia, którego gospodarzem jest Strefa Kultury Wrocław. Taką nazwę nosi nieprzypadkowo. Wiodącą funkcją lokalu jest wymiana informacji. To właśnie tutaj można dowiedzieć się o nadchodzących, ciekawych wydarzeniach w mieście, usłyszeć o działalności organizacji zrzeszonych w podwórku czy wziąć udział w prowadzonych tu warsztatach i spotkaniach.

recepcja_designalive - 1

Przestrzeń tę można podzielić na pięć funkcji, które zostały czytelnie zaznaczone w lokalu. Główna strefa to recepcja pełniąca funkcję informacyjną. Następnie pojawia się strefa warsztatowa wykorzystywana na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, wykłady, a także na indywidualne spotkania grupowe i burze mózgów. Dodatkowo pojawia się tu również strefa baru i część wypoczynkowa, dzięki której wieczorami Recepcja zaprasza gości dziedzińca do swojego wnętrza.

Wnętrze zaprojektowane zostało w charakterystycznych kolorach, które wraz z ceglanymi ścianami i bujną roślinnością nawiązują do charakteru podwórka. Korzystać z tej przestrzeni może każdy. Jest to też miejsce, które zaprasza wszystkich do czynnego zaangażowania w życie podwórka przy ul. Ruskiej 46 jak i całego miasta.

Więcej na: www.znamysie.com

Powiązane artykuły:

Wysmakowane apartamenty w budynku dawnego spichlerza

Trzy kondygnacje

toruń | 7 lipca 2019

Wysmakowane apartamenty w budynku dawnego spichlerza.

Stan Surowy

Stan Surowy

Warszawa | 30 sierpnia 2018

Stołeczny gastrobar studia Ggrupa projektowa.

Lasagneria

Lasagneria

Praga | 1 czerwca 2018

Lasagneria - taką nazwę nosi nowy lokal w czeskiej Pradze.

Kraft. W przestrzeniach dawnej kuźni

Kraft

Radom | 30 stycznia 2018

W przestrzeniach dawnej kuźni.

M15. Stylowa restauracja z widokiem na Bałtyk

Mamuszki 15

Sopot | 5 listopada 2017

M15. Nowoczesne, geometryczne wnętrze pełne klasy.