SZKOŁA, DO KTÓREJ CHCE SIĘ CHODZIĆ

MONIKA OLESIŃSKA

KOPENHAGA 13.2.2013

MIEJSCA

W Kopenhadze powstała szkoła, która śmiało może stanowić wzór dla architektów i inwestorów. W projekcie górę wzięły potrzeby uczniów i nauczycieli, co w połączeniu z wolną ręką daną architektom stworzyło wyśmienitą mieszankę estetyki i wygody.

Projekt szkoły, która powstała w Ørestad - prężnie rozwijającej się dzielnicy Kopenhagi - stworzyła duńska pracownia 3xn. Powierzchnia budynku to 12 000 metrów kwadratowych, budżet inwestycji wyniósł 12 milionów euro. Wyjątkowo prosta, jasna bryła budynku ozdobiona została barwnymi panelami, które nawiązują do soczystych kolorów wykorzystanych we wnętrzu, wprowadzając pozytywną energię.

Sercem budynku są szerokie schody znajdujące się w otwartym holu. To miejsce, gdzie wszyscy się spotykają, gdzie każdy jest widoczny, dzięki czemu bez problemu można zlokalizować znajomych. Jest nowocześnie, na miarę wyobraźni współczesnych uczniów, którzy nie muszą i wcale nie chcą czuć respektu przed ogromem gmachu szkolnego.

Do tego wymagającego projektu zgrabnie wpasowano grzejniki typu faviery marki Meinertz. Słynie ona z tego, że już po sześciu tygodniach od złożenia zamówienia jest w stanie dostarczyć klientowi zaprojektowane pod kątem konkretnego wnętrza grzejniki. Dystrybutorem grzejników Meinertz w Polsce jest TechnikaDesign.pl.

Projekt szkoły stworzyła duńska pracownia 3xn. fot. Materiały prasowe

Do tego wymagającego projektu zgrabnie wpasowano grzejniki typu faviery marki Meinertz. fot. Materiały prasowe

Powierzchnia budynku to 12 000 metrów kwadratowych. fot. Materiały prasowe