STUDIO DO ZADAŃ SPECJALNYCH

TEKST PROMOCYJNY

STARKOWO 12.3.2014

DESIGN RZECZY

Plastyczny materiał zachęca projektanta do tworzenia awangardy, ale żadna - najbardziej nawet designerska wizja - nie może istnieć w oderwaniu od wymogów technologicznych, produkcyjnych i funkcjonalnych.

Tytan i Isar to dwie kolekcje zaprezentowane przez Marmorin podczas tegorocznej Areny Design. Są zupełnie różne. Tytan to ciekawe rozwiązanie przenoszące zalety wanny pod zabudowę na wannę stojącą wolno. Dzięki praktycznej obudowie klienci mogą ukryć baterie i przyłącza, zachowując jednolity design wanny. Mogą również zamienić umywalkę nablatową w smukłą bryłę umywalki stawianej przy ścianie. Kolekcja Isar bazuje na kolażu miękkich i ostrych linii, skupia się na dopracowanym rysunku bryły stojącej wolno wanny i umywalek. Obie linie łączą dwie rzeczy: wygoda użytkowania i autor, a właściwie zespół autorów z Marmorin Design Studio.

- Choć Marmorin słynie ze współpracy ze znanymi w Polsce designerami nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez własnego studia. To wynik przyjęcia przez firmę strategii rozwoju poprzez wzornictwo – mówi Magdalena Musiał Product Design Manager. Studio opracowuje modele, które tworzą ofertę Marmorinu. Druga funkcja Studia to współpraca z projektantami i obsługa klientów indywidualnych, poszukujących realizacji na specjalne zlecenia. Klient przedstawia swoje zapotrzebowanie, a studio tworzy koncepcję, projekt i prototyp. Świadczy usługi projektowe, doradcze, analityczne i wykonawcze. W ramach Studio działa zespół projektantów, grafików, modelarzy i pracowników certyfikowanego laboratorium, które testuje właściwości i bezpieczeństwo produktów.

- Niefunkcjonalna awangarda może szybko zrazić do siebie przyszłych użytkowników. Każdy wyrób musi idealnie wpasować się w kontekst miejsca i przeznaczenia – mówi Magda Musiał. Studio wykonuje zlecenia w zakresie architektury wewnętrznej i zewnętrznej, wedle zasady „od idei do produktu”.

Isar.

Febe.

Pia.

Tytan.

Tytan.

Fama.