Studenci docenieni przez SARP

Warszawa |

26 listopada 2019 | Architektura | Wydarzenia

W siedzibie SARP zobaczyliśmy wystawę najlepszych prac dyplomowych absolwentów warszawskiego Wydziału Architektury Wnętrz ASP 2018/2019. Dzięki współpracy uczelni ze Stowarzyszeniem Architektów Wnętrz, najzdolniejsi studenci pokazali projekty z czterech różnorodnych dziedzin

Od początku swojej działalności Stowarzyszenie Architektów Wnętrz zakładało angażowanie się w rozwój młodych talentów architektonicznych poprzez wsparcie różnych inicjatyw i konkursów skierowanych do osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową w tej branży.

W tym roku przedstawiciele SAW mieli przyjemność oceniać magisterskie projekty dyplomowe Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych Warszawie. Spośród obronionych prac na magisterskich studiach stacjonarnych 2018/2019 SAW wyłoniło 6 najwybitniejszych prac, które zobaczyliśmy na specjalnie zorganizowanej wystawie. Ich autorkami są: Aksana Wietrow, Anna Idzikowska, Ewa Pęszkal, Ewelina Jezierska, Patrycja Połeć oraz Barbara Konorodza.

– Zawód Architekta Wnętrz wymaga określonej drogi związanej z edukacją. Praca dyplomowa to pierwszy zwiastun bycia rzetelnym specjalistą w tej branży. Z tego powodu warto nagrodzić tych, których wyróżnia ogromne zaangażowanie i związana z nim ciężka praca. Chcemy szczególnie docenić i wyróżnić tych, którzy wybrali długą drogę studiów magisterskich, a nie tylko skrótową edukację uzyskiwaną na kursach hobbistycznych. Mamy nadzieję, że zorganizowana przez nas wystawa pomoże tym młodym talentom w rozpoczęciu swojej kariery zawodowej. Wyłonione przez nas prace prezentują wysoki poziom merytoryczny, widać w nich długotrwały proces przygotowania i wkład włożony w ich realizację. To zaszczyt móc wspierać tak uzdolnionych, młodych architektów – przyznaje Paweł Sokół, prezes SAW i właściciel pracowni EXIT DESIGN, który brał udział w obradach jury.

Stowarzyszenie Architektów Wnętrz zrzesza aktywnie działających polskich architektów wnętrz z wieloletnim doświadczeniem, posiadających własne pracownie i cieszących się największą renomą na rynku. Możliwość tworzenia i rozpowszechniania własnych wizji pozwoliła SAW zaistnieć, stać się rozpoznawalnym i realizować w tym, na czym zna się najlepiej. Głównym celem, jaki stawia sobiee Stowarzyszenie jest zbudowanie nowego sposobu myślenia o bardzo ważnej, trudnej i przede wszystkim odpowiedzialnej profesji architekta wnętrz.

SARP_designalive - 1

SARP_designalive - 2

Aleksandra Wietrow – „STALK obiekt wystawowy na Wiśle”

SARP_designalive - 3

SARP_designalive - 4

Barbara Konobrodzka – „Projekt restauracji na barce wiślanej Atalanta”

SARP_designalive - 5

SARP_designalive - 6

Idzikowska Anna Projekt wystawy czasowej „Deshabiller Haute Couture”

plansze_ostat2 SARP

Ewelina Jezierska – Projekt wystawy czasowej  „Tak To To! Historia polskiej ilustracji książkowej dla dzieci w latach 1950-1980”

Print SARP

Print SARP

Patrycja Połeć „Laboratorium Perfum”

SARP_designalive - 11 SARP

Ewa Pęszkal „Między materiałem a prawdą”

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kontekst dla sztuki

Kontekst dla sztuki

Gdańsk | 20 listopada 2022

Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska w rozmowie o roli sztuki we wnętrzach

Szukając perfekcji

Szukając perfekcji

Warszawa | 11 października 2022

W II edycji konkursu Wnętrze Roku SAW do zdobycia łącznie 100 000 zł