STOLIK LUBIĄCY TOWARZYSTWO

MAC

22.2.2012

RZECZY

Czy meble mogą pasożytować? Okazuje się, że tak i to jeszcze jak! Jeden z najnowszych projektów kolektywu Poliszdizajn wykorzystuje właśnie takie "przystosowawcze" umiejętności mebli.

O tym, że stolik Oz jest "pasożytem", mówi także jego twórca - Nikodem Szpunar. Wraz z Kamilą Niedzwiedzką tworzy duet projektowy Poliszdizajn. Projekty grupy były już nagradzane, m.in. ich lampa Komar otrzymała w 2010 roku pierwszą nagrodę w konkursie "Make Me!" na Festiwalu Designu w Łodzi.

Oz zaczyna pełnić swoje funkcje w chwili, gdy towarzyszy mu większy przedmiot. Stopę Oza możemy np. włożyć pod kanapę czy sofę i uzyskamy stolik kawowy, jeśli zaś umieścimy ją pod nóżką od łóżka, zyskamy podręczny stolik nocny bądź też miejsce na książkę czy okulary.

Stolik powstał z dwóch elementów: blatu stworzonego ze sklejki oraz aluminiowej nogi. Łączy je zatrzask, który pozwala na rozkładanie i składanie. Prototyp.

Więcej: www.poliszdizajn.pl

Stopę Oza możemy włożyć pod kanapę czy sofę i uzyskamy stolik kawowy. fot. Materiały prasowe

Stolik jest na razie prototypem - aktualnie zobaczyć go można na wystawie "Pokój" w Zamku Cieszyn. fot. Wojciech Trzcionka