STATUETKI DLA NAJMŁODSZYCH

REDAKCJA

POZNAŃ 30.5.2014

DESIGN WYDARZENIA

Już w niedzielę wraz z poznańską Concordią Design rozdamy Design Alive Awards for Kids. Nagrodzimy "małych wielkich" Strategów, Animatorów i Kreatorów.

Od dwóch lat jesienią przyznajemy "dorosłe" statuetki Design Alive Awards. W tym roku, postanowiliśmy jednak zaprosić do wspólnego działania dzieci, ponieważ jesteśmy przekonani że również najmłodsi posiadają cechy Małego Stratega, Animatora i Kreatora. - Tak samo jak dorośli, dzieci również mają różne predyspozycje i dominujące cechy charakteru. Jedne sprawdzają się w rzucaniu pomysłów i wymyślaniu strategii działania, inne świetnie współpracują i organizują całą grupę, jeszcze inne skupiają się na tworzeniu i pracach manualnych. Wszystkie te dziecięce talenty świetnie się uzupełniają i pozwalają tworzyć skończone projekty - przyznaje Ewa Trzcionka, redaktor naczelna "Design Alive", która w niedzielę wręczy nagrody w poznańskiej Concordii Design.

Uczestnicy konkursu wzięli już udział w warsztatach,  za pomocą specjalnych testów - zabaw dowiedzieliśmy się, jakie cechy dominują u danego uczestnika. Dzieci współpracowały ze sobą, wzięły udział w podchodach, i wykorzystując swoje najmocniejsze strony, rozwiązywały zadania projektowe: grę podwórkową, elementy scenografii teatralnej, tworzenie krzeseł,  wykonywanie ilustracji na podstawie fragmentów opowiadania a także pracowały nad makietą miasta. Wszystkie prace były oceniane przez jurorów. Ich werdykt poznamy w niedzielę w czasie 4. edycji Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci, który rozpocznie się w sobotę 31 maja.

Więcej: www.concordiadesign.pl

Design_Alive_for_Kids_Designalive3

Mali Stratedzy, Animatorzy i Kreatorzy otrzymają statuetki, inspirowane ich „dorosłymi” wersjami stworzonymi przez Oskara Ziętę. Fot. materiały praso