STARCK STWORZYŁ „MASZYNĘ DO GENEROWANIA PRZYJEMNOŚCI”

WOJCIECH TRZCIONKA

PARYŻ 1.9.2014

DESIGN RZECZY

Najsłynniejszy projektant świata Philippe Starck znudził się już projektowaniem mebli i na tapetę wziął rowery elektryczne oraz akcesoria do nich. Powstały rower to podobno coś więcej niż jednoślad, to "maszyna do generowania przyjemności".

S+ARCKBIKE to projekt studia Starcka oraz firmy Moustache Bikes po raz pierwszy zaprezentowany w tych dniach na targach rowerowych w niemieckim Friedrichshafen. Nazwa kolekcji  M.A.S.S. odnosi się do czterech typów nawierzchni (Mud Asphalt Sand Snow czyli błoto, asfalt, piasek i śnieg), do których rower został stworzony i przystosowany. Ma na przykład wymienne opony na różne typy nawierzchni oraz różne akcesoria - pokrowce, okulary, plecaki czy rękawiczki na ciepłe oraz zimne dni oraz do jazdy w terenie czy mieście.

- Chciałem aby to był rower, którym będziemy mogli przejechać przez wszystkie rodzaje terenów i obszarów, szczególnie tych nieskończonych i poetyckich - przekonuje Philippe Starck.

- To więcej niż rower, to maszyna do generowania przyjemność dzięki technologii hybrydowej, która łączy w sobie wysiłek fizyczny z siłą silnika elektrycznego. Synergia pomiędzy człowiekiem i maszyną występuje naturalnie i płynnie, pozwalając użytkownikom cieszyć się komfortem pojazdów silnikowych - przekonuje Emmanuel Antonot z Moustache Bikes.

Cen na razie nie podano. Więcej na: www.moustachebikes.com