Siedzisko w rzucie z góry to kwadrat o ściętym jednym narożniku. Całość ma mocną i wyrazistą formę, z której można tworzyć różne figury geometryczne czy też wypełnić narożnik pomieszczenia.

SIEDZISKA JAK FIGURY NA SZACHOWNICY

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

SWARZĘDZ 27.4.2017

DESIGN RZECZY

Nowe siedziska od VANK są jak figury na szachownicy, które przemieszczamy po planszy w zależności od celów, jakie sobie stawiamy. Pozwalają one aranżować różne przestrzenie: do współpracy, działania w pojedynkę lub też do konfrontacji.

Nazwa VANK_rock wzięła się od stylu muzycznego, który opiera się na zespołowości w procesie tworzenia i elemencie wolnej improwizacji, trudnej do powtórzenia. Idea siedziska, pozwalająca tworzyć różnorodne ciągi komunikacyjne (otwarte i zamknięte) dobrze oddaje element spontaniczności i dynamiczności gitarowych riffów.

Dolna część siedziska pokryta jest wodoodporną, bezszwową powłoką. Twardą i bardzo trwałą, ale elastyczną i łatwą do utrzymania czystości. 
Górny element pokryty jest tapicerkami w szerokiej gamie kolorystycznej. Siedzisko waży niewiele i z łatwością można je przestawiać. VANK_rock sprawdzi się w domu, w miejscach przeznaczonych do różnych form rozrywkowych aktywności. Pasuje do przestrzeni kreatywnych w biurach i do miejsc publicznych: klubów muzycznych czy kulturalnych, galerii handlowych. Obiekt umożliwia również optymalne zaaranżowanie miejsc do siedzenia w mniejszych i nietypowych przestrzeniach.

Więcej na: www.vank.pl