Jednym z ukazanych w publikacji "Hide and Seek" obiektów jest Alpine Cabin projektu Scott & Scott Architects, który gościł na łamach 9. numeru magazynu "Design Alive".

SANKTUARIA RELAKSU

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

BERLIN 15.12.2014

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Niemieckie wydawnictwo Gestalten po raz kolejny przygotowało subiektywny zestaw wyjątkowej architektury. Tym razem biorąc pod uwagę miejsca relaksu. Bliskie natury, schowane przed tłumami, wizualnie piękne. Idealne kryjówki.

”Hide and Seek. The Architecture of Cabins and Hide-Out” pod redakcją Sofii Borges, Svena Ehmanna i Roberta Klantena prezentuje kilkadziesiąt obiektów, o których marzymy, szukając równowagi i chcąc uwolnić się z wielkomiejskiego chaosu.

Na 256 stronach odnajdziemy połączenie tradycyjnej architektury z nowoczesnym stylem. Minimalistyczne wnętrza spajają rustykalny charakter z prostotą i wygodą. Wkomponowane w naturę stają się jej równoprawnym elementem, nie ingerując w ekosystem.

Architektoniczne cuda zgrupowano w cztery działy. ”Where land meets water” pokazuje te położone nad morzami, jeziorami czy innymi akwenami. ”Sky high” skupia się na tych znajdujących się w górskich okolicach. Obiekty wpisane w nizinny krajobraz ujęto w rozdziale ”Open range”. Z kolei las jako sąsiad i towarzysz ujawnia się w ”In this neck of woods”.

Za album zapłacimy 39,90 euro.

Więcej: www.gestalten.com

Zrzut ekranu 2014-12-15 (godz. 10.38.20)

2designalive

2hideandseek_gestalten_designaloive

Zrzut ekranu 2014-12-15 (godz. 10.17.14)

3hideandseek_page_1

4hideandseek_side1