ROŚLINY POD KONTROLĄ

MAC

24.9.2012

RZECZY

Parramyd Planter to projekt londyńskiego studia KG. Projektanci postanowili rozwiązać problem z uprawą i utrzymaniem roślin w domu czy biurze.

Twórcy zadali sobie pytanie o możliwość wzrostu roślin, dostosowując ją warunków do warunków przestrzennych panujących w pomieszczeniach. Poddali również obserwacji wiele europejskich mieszkań i biur, aby jak najlepiej dostosować parametry swojego nowego produktu. W ten sposób powstał Parramyd Planter - modułowy system sadzenia roślin, składający się z elementów o piramidalnych kształtach. System składa się więc z piramidek w dwóch rozmiarach. Umieszczone np. w donicach pozwalają roślinom na oplatanie stworzonych, geometrycznych konstrukcji. Istnieje także możliwość, aby z piramid tworzyć element wiszący.

Studio KG stworzyli w Londynie w 2000 roku Key Portilla-Kawamura i Ali Ganjavian. Studio specjalizuje się w domowych akcesoriach, zajmuje się także architekturą i aranżacją wnętrz.

Parramyd Planter nie trafił jeszcze do sprzedaży.

Więcej: www.studio-kg.com

Parramyd Planter - projekt studia KG. fot. Materiały prasowe

Projekt studia z Londynu to modułowy system sadzenia roślin, składający się z elementów o piramidalnych kształtach. fot. Materiały prasowe