Lampa Metropolis. Wykonana w całości ręcznie z mosiądzu. Geometryczna forma łączy precyzję mechanizmów zegarowych i solidność masywnych maszyn przemysłowych, a aureola skąpana w ciepłych barwach odbitego światła stanowi szlachetny element dekoracyjny.

JAN GARNCAREK I JEGO SZLACHETNE RZEŹBY

TEKST: ANNA RAKOCZY, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 11.1.2019

DESIGN RZECZY SZTUKA YESTERSEN

Mosiądz, marmur i szkło – szlachetne materiały i rzemieślnicze wykonanie – to istota projektów Jana Garncarka. Każdy z nich powstaje ręcznie z wykorzystaniem tradycyjnych metod, tak, by z materiałów wydobyć to, co w nich najpiękniejsze.

Jan Garncarek to absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, kształcił się również na włoskiej Politecnico di Milano. Zdobywszy doświadczenie w pracy dla Towarzystwa Projektowego otworzył własną pracownię projektowo-produkcyjną. Jego prace balansują między produktem a rzeźbą: wszystkie przedmioty wykonywane są ręcznie w jego pracowni w Warszawie, w małych seriach. Każdy egzemplarz opatrzony jest sygnaturą i posiada certyfikat.

Produkty Jana Garncarka sprzedawane są w wybranych galeriach w USA i Europie, były prezentowane m.in. podczas Art Basel 2018 oraz Paris Design Week. Projekty Jana Garncarka mają swoją premierę na yestersen - to kontynuacja współpracy platformy z markami oferującymi najlepszy współczesny design.