PRAGNIESZ NAGRODY? ZATRUDNIJ SCHREYERA

ER

15.3.2012

RZECZY

Picanto i Rio to dwa kolejne samochody Kia, które nagrodzone zostały wyróżnieniem Red Dot. W sumie marka zdobyła już sześć "Oskarów designu", jak nazywa się Red Dot Award. I wszystkie zawdzięcza Niemcowi.

Wcześniej Kia nagrodzona została Red Dotem za Soula (2009), Vengę (2010) oraz Sportage i Optimę (2011) m.in najbardziej prestiżowym tytułem Best of the Best.

- Jesteśmy naprawdę dumni z kolejnej nagrody Red Dot - mówi Peter Schreyer, główny projektant w Kia i twórca sukcesów marki. To właśnie od momentu, kiedy pojawił się w Kia, koncern zaczął zdobywać uznanie w "dizajnerskim świecie".

Schreyer, niegdyś były główny projektant Audi i VW, zaprojektował "kultowe" samochody o międzynarodowej renomie, takie jak New Beetle czy TT. Jako głównemu projektantowi Audi w latach 1994-2002, przypisuje się mu całkowitą reorganizację tego koncernu.

Honorowy doktorant Royal College of Art (RCA) za dokonania w dziedzinie projektów motoryzacyjnych. Przed nim RCA doceniło w ten sposób tylko dwóch stylistów z branży motoryzacyjnej - Pininfarinę i Giugiaro. 58-letni Niemiec ukończył szkołę wzornictwa w Monachium.

Więcej: www.kia.pl, www.red-dot.de

Peter Schreyer, główny projektant w Kia i twórca sukcesów marki. fot. Materiały prasowe

Kia Picanto. fot. Materiały prasowe

Kia Rio. fot. Materiały prasowe