POWRÓT NATURALNEGO PIĘKNA

MAC

ALLERØD 16.10.2012

DESIGN LUDZIE RZECZY

To najlepiej sprzedające się krzesła powstałe w Republic of Fritz Hansen, a być może nawet w całej historii mebli. Zaprojektowane przez Arne Jacobsena krzesła w Series 7 są od kilkudziesięciu lat ikonami designu, a w tym roku powróciły do swoich korzeni. Marka bowiem postawiła na ich pierwotną naturalność.

Tym samym kultowe krzesła znów zyskały na swojej początkowej autentyczności. Przypomnijmy, że Jacobsen, tworząc ich projekty w latach 50. zeszłego stulecia, sam decydował o wyborze materiału, w tym wypadku drewna, sięgając po różne jego odmiany. Powrót polega na naturalnej zmianie forniru, służącego do ich wykończenia. W odświeżonej wersji krzeseł wciąż możemy decydować się na któryś z rodzajów dębu, jesiona, buku, klona czy orzecha. Z każdego z nich można wydobyć fornir w dziesiątkach odcieni kolorów, które są w stanie dopasować się właściwie do każdego rodzaju wnętrza.

Aby dodatkowo podkreślić naturalne piękno Series 7, marka zdecydowała się na wprowadzenie serii, inspirowanej oryginalną paletą barw, wybraną przez Jacobsena pod koniec lat 60. Stąd są już dostępne krzesła w kolorze białym, jasnoszarym, ciemnoszarym, czarnym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim i zielonym.

Nowe odcienie forniru oraz kolory nie tylko zostały wprowadzone do Series 7, ale także trafią do innych projektów słynnego twórcy dla Republic of Fritz Hansen. Przypomnijmy jednak, że to właśnie Series 7 jest najsłynniejszą "rodziną" krzeseł Jacobsena - stworzone w 1955 roku stały się tą odmianą designu, który trafił "pod strzechy" na całym świecie.

Krzesła kosztują od ok. 500 euro wzwyż, z zależności od użytego materiału i wykończenia.

Więcej: www.fritzhansen.com

Zaprojektowane przez Arne Jacobsena krzesła w Series 7 są od kilkudziesięciu lat ikonami designu. fot. Materiały prasowe

Krzesła są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. fot. Materiały prasowe

Marka wprowadziła serię krzeseł, inspirowaną oryginalną paletą barw. fot. Materiały prasowe

Krzesła kosztują od ok. 500 euro wzwyż, z zależności od użytego materiału i wykończenia. fot. Materiały prasowe