POLISH DESIGN: IN THE MIDDLE OF [ZDJĘCIA]

TEKST: ANNA BORECKA, ZDJĘCIA: JAN LUTYK

EINDHOVEN 31.10.2014

DESIGN WYDARZENIA

Przez ponad tydzień prace polskich projektantów, zespołów projektowych, producentów i studentów prezentowano w Eindhoven. "Polish Design: in the Middle of" była pierwszą tak obszerną prezentacją w Holandii.

W czasie wystawy "Polish Design: in the Middle of" zorganizowanej przez Culture.pl pokazano prace ponad trzydziestu polskich projektantów, zespołów projektowych, producentów i studentów. Była to zarazem pierwsza tak obszerna prezentacja współczesnego polskiego designu w Holandii. Polska prezentacja towarzyszyła tegorocznej edycji Dutch Design Week. Nie ograniczyła się jednak wyłącznie do wystawy - towarzyszył jej bogaty program wykładów.

O swojej pracy, związkach z polskim designem, inspiracjach i dialogu z innymi branżami opowiadali projektanci i eksperci, m.in. Lidewij Edelkoort, Oskar Zięta, Bogusław Paruch czy Zuzanna Skalska. - Polski design nieustannie się zmienia. Prze do przodu, rozwija się i odkrywa nowe, własne drogi. Wzbudza refleksje, szuka nowych inspiracji, dąży do stworzenia innowacyjnych rozwiązań. Zgromadzone na wystawie projekty dają holenderskiej publiczności obraz potencjału, jaki tkwi w polskim wzornictwie, a także poznać tok myślenia twórców z Polski - przyznała Izabela Bołoz, kuratorka ekspozycji.

Polska wystawa gościła w Temporary Art Centre w dniach 18-26 października. Zorganizował ją  Instytut Adama Mickiewicza.

Więcej: www.culture.pl, www.ddw.nl