POLIGON: ZEGAR TEMPO JAK SZKICOWNIK

MAC

4.1.2012

BEZ KATEGORII

Jeśli cykanie zegara sprawia, że nie potrafisz zasnąć, a gdy już uśniesz dźwięk wydawany przez jego mechanizm wyrywa cię ze snu, koniecznie odwiedź nasz dzisiejszy Poligon. W nowym programie prezentujemy czasomierz, który niemal nie wydaje dźwięków. I może wisieć jak chce, nawet do góry nogami.

Na Poligonie, który organizujemy wspólnie z radiem RMF Classic spotykamy się tradycyjnie w klubokawiarni Presso w Cieszynie. Ewa Trzcionka, redaktor naczelna Designalive.pl wraz z Dariuszem Stańczukiem z RMF Classic przyglądają się i testują zegar Tempo.

- Nawet pudełko nie pozostawia wątpliwości jaki przedmiot znajduje się w środku - przekonują uczestnicy Poligonu. Zegar ma mnóstwo zalet, jest choćby idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie potrafią zasnąć przy cykającym zegarze, bowiem Tempo nie wydaje żadnych dźwięków. - Zdarzy się, że raz na minutę cyknie, jest jednak bardzo cichy - mówi Ewa Trzcionka.

Zegar dla marki Magis zaprojektował Naoto Fukasawa. - Podobnie jak i inne projekty Japończyka także i ten zawiera esencję prostoty. Każdy zegar musi mieć12 kresek określający godziny oraz wskazówki. Akurat ten zegar wskazuje godziny i minuty, nie ma sekundnika - dodaje Ewa Trzcionka.

Zegar Tempo został wykonany z jednego plastikowego odlewu. - Dla mnie jest jakby szkicem na białej kartce, elementy kolorystyczne są do wyboru, można zdecydować się na czarny, brązowy, czary bądź pomarańczowy. Wybieramy sobie kreski, natomiast cyferblat zawsze pozostaje biały - mówi Ewa Trzcionka.

Z daleka zegar wygląda tak, jakby był namalowany na ścianie. Z bliska okazuje się jednak, że jest czymś rzeczywistym. Ma średnicę 30 cm i 4 cm grubości. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych: tarcza jest biała, natomiast obramowanie i wskazówki mogą być brązowe, pomarańczowe, szare lub czarne.
Zegar kosztuje nieco ponad 400 zł. Dostępny jest na www.sklep.designalive.pl

Więcej na: www.magisdesign.com

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU

Zegar testowali Ewa Trzcionka i Dariusz Stańczuk. fot. Wojciech Trzcionka

Zegar dla marki Magis zaprojektował Naoto Fukasawa. To esencja prostoty. fot. Wojciech Trzcionka

Zegar doskonale wygląda na czarnej ścianie. fot. Wojciech Trzcionka

Zegar świetnie prezentuje się też na białej powierzchni. fot. Wojciech Trzcionka