POLIGON: TERMO, CZYLI SYSTEM WYJĄTKOWY (WIDEO)

MAC

19.4.2011

BEZ KATEGORII

Do kolejnego odcinka Poligonu, Ewa Trzcionka, wydawca portalu Designalive.pl oraz Magdalena Jackowska, dziennikarka RMF Classic, przygotowały coś wyjątkowego. - Dzisiaj mamy coś dla ludzi z fantazją. I nie dość że to mamy, to jeszcze na tym siedzimy i zaraz powiemy, czy jest nam wygodnie - zapowiada Magdalena Jackowska.

Uczestniczki poligonu testują system meblowy Termo marki Noti, zaprojektowany przez Tomka Rygalika, ostatnio gwiazdę polskiego i światowego projektowania. - Dlaczego to propozycja dla ludzi którzy lubią sobie pokombinować z meblami, i to zarówno w domu jak i z meblami służbowymi, np. w poczekalni u lekarza albo w recepcji? - pyta Magdalena Jackowska. - Termo jest takim systemem siedzisk, który w podstawie ma wanny z PCV. Można je uzupełniać, są one zarówno jedno-, jak i dwu- czy trzymodułowe. - Od razu powiem, że jednomodułowe siedzisko jest troszeczkę niebezpieczne, gdy siądziemy na brzegu, bardzo łatwo jest tutaj się przechylić i przewrócić się na podłogę - przyznaje Magdalena Jackowska. - Natomiast podwójne jest już bardzo stabilne - ripostuje Ewa Trzcionka.

Uczestniczki poligonu zwracają uwagę na fantazyjność Termo. - Można wyciągać te siedziska i ustawiać oparcia w różnych orientacjach. np. możemy siedzieć do siebie plecami. Możemy też zamawiać pojedyncze pufy bez oparcia, a dla pojedynczej, jak ją nazywamy, wanny, można zamówić duży szklany blat - tłumaczy Ewa Trzcionka. - Szklany, czyli nie tak łatwy w utrzymaniu czystości, bo np. pozostają na nim ślady użytkowania. Czy można go szybko wyczyścić? - pyta Magdalena Jackowska. System Termo znajduje się w klubokawiarni Presso, i również jego czyszczenie zostało już przetestowane. Nie ma z nim problemów. - Termo to świetna równowaga pomiędzy estetyką a praktyką - wyjaśnia Ewa Trzcionka.

Cena wyjściowa za pojedynczy fotel to 1600 zł, za podwójny zapłacimy 3100 zł. - Jak za tą jakość uważam, że jest to bardzo dobra cena - przyznaje Ewa Trzcionka. Uczestniczki Poligonu są zgodne:
meble zabierają bardzo mało miejsca, więc wszelkie poczekalnie czy recepcje na pewno z tym systemem staną się wyjątkowe.

POSŁUCHAJ I OGLĄDAJ NASZ POLIGON:


Magdalena Jackowska (z lewej) i Ewa Trzcionka na naszym poligonie. fot. Katarzyna Nowak

System Termo zaprojektował Tomek Rygalik. fot. Katarzyna Nowak

Uczestniczki poligonu zwracają uwagę na fantazyjność Termo. fot.Katarzyna Nowak