POLIGON: POLSKI KLASYK NIE DO ZDARCIA

MAC

25.1.2011

BEZ KATEGORII

W kolejnej odsłonie naszego Poligonu, gdzie przyglądamy się i testujemy przedmioty towarzyszące naszej codzienności, wraz z Ewą Trzcionką, wydawcą serwisu Designalive.pl oraz Magdaleną Jackowską, dziennikarką radia RMF Classic, bierzemy na nasz warsztat fotel i sofę Mula. Zaprojektował je Piotr Kuchciński dla firmy Noti. - To mebel, który stał się polskim klasykiem designu - przyznaje Ewa Trzcionka.

Fotel który testujemy, produkuje firma Noti. Jest nieduży, obity ciemną wełną, z nogami ze stalowych prętów. - Są różne wersje tego fotela, można go kupić w wersji na obracanym talerzu, z drewnianymi nóżkami, ze stalowymi płozami - dodaje Ewa Trzcionka.

Fotel, który testujemy, od 2007 roku służy klientom Żywej Galerii Designi Design Alive! mieszącej się w klubokawiarni Presso w Cieszynie. Mula przechodzi tu prawdziwy poligon wytrzymałości. Codziennie siadają na nim klienci klubokawiarni, dzieci rozlewają soczki, na tapicerce kruszą wafle. - I nic mu nie jest - zapewnia kelnerka. - Co może być jego minusem? - zastanawia się Magdalena Jackowska. - Nasi goście w klubokawiarni Presso wstając od stolika, mogą kopnąć się w te stalowe nogi, co może być bolesne - przyznaje Ewa Trzcionka. Producent jednak sam zauważył ten problem i zmienił konstrukcję. Zmniejszono kąt i zaokrąglenie - płozy z przodu i z tyłu są bardziej zaookrąglone.

Mula jest jednak niezwykle wytrzymały. Za tą wytrzymałość trzeba jednak zapłacić. - Może nie jest utrzymany w światowych cenach, choć bez wątpienia jest to wyższa półka. To jednak mebel, który posłuży nam na lata - dodaje Ewa Trzcionka.

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU:

Fotel Mula jest "odporny" na dzieci. Na zdjęciu Ewa Trzcionka z dziećmi Martą oraz Adamem. Z tyłu Magdalena Jackowska. fot. Wojciech Trzcionka

Fotel Mula doskonale spradza się nie tylko w domu, ale i w przestrzeni publicznej. fot. Wojciech Trzcionka

Fotel, który testujemy, od 2007 roku służy klientom Żywej Galerii Designi Design Alive! fot. Wojciech Trzcionka