POLAK DLA CAPPELLINI

TEKST: WOJCIECH TRZCIONKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

MEDIOLAN 23.5.2016

DESIGN RZECZY

Przemysław Mac Stopa to pierwszy polski projektant, który stworzył meble dla kultowej włoskiej marki Cappellini. Drum to hołd dla heksagonalnych form padów perkusyjnych z lat 80 ubiegłego wieku. Kształty te, w różnych konfiguracjach tworzą na powierzchni foteli efekt wzorów 3D.

Meble zaprojektowano w taki sposób, aby można było je łączyć w większe całości. Modułowe są także stoliko-pufy. Meble wypełnia pianka poliuretanowa w kilku gęstościach. Tapicerka wykonana jest z elastycznej tkaniny ze wzorem w trzech różnych wariantach i kilku opcjach kolorystycznych. W skład kolekcji wchodzą także stoliki do foteli wykonane z giętej blachy i dostępne w kolorach białym lub antracytowym.

Cappellini_Drum_Mac_Stopa_3dpattern (4)

Cappellini to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i awangardowych włoskich marek meblowych - projektują dla niej wszystkie światowe sławy designu, w tym jej twórca Giulio Cappellini, biznesmen, dizajner i trendsetter. Większość mebli produkowanych przez tę włoską manufakturę wchodzi do kanonu klasyków światowego designu, a kolejne nowości zaskakują nie tylko formą, ale także zastosowanymi materiałami i rozwiązaniami.

Więcej na: www.cappellini.it, www.massivedesign.pl

IMG_9949

_1340186

Cappellini_Drum_Mac_Stopa_3dpattern (3)

_1340043

_1330940

Cappellini_Drum_Side table_Stopa - Copia

_1330929