Polski duet projektowy Katarzyna Kempa i Stanisław Czarnocki wziął udział w kolejnej edycji prestiżowego Axor WaterDream w Mediolanie. zdjęcia: Materiały prasowe

POLACY W PRESTIŻOWYM PROJEKCIE AXORA

ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

LOZANNA 8.5.2015

DESIGN WYDARZENIA

Polski duet projektowy Katarzyna Kempa i Stanisław Czarnocki wziął udział w kolejnej edycji prestiżowego Axor WaterDream w Mediolanie. Tym razem projekt powstał we współpracy z ECAL - Uniwersytetem Sztuki i Designu w Lozannie i dotyczył problemu swobody twórczej w kontekście projektowania dla produkcji masowej.

Axor WaterDream to projekt prowadzony przez Hansgrohe od ponad 20 lat, którego celem jest rozwijanie przyszłościowych wizji ewolucji łazienki. Projektanci zapraszani przez markę Axor do współpracy rozwijają idee łazienki przyszłości, burząc niejednokrotnie zastane reguły. Przy projekcie pracowali do tej pory m.in. bracia Bouroullec, Patricia Urquiola, Front i Nendo. Do tego grona dołączyli w tym roku studenci Uniwersytetu w Lozannie, w tym dwoje Polaków - Katarzyna Kempa i Stanisław Czarnocki.

- ECAL okazał się wspaniałym partnerem w pracy nad Axor WaterDream 2015. Wszyscy zaangażowani w projekt byli pełni pasji i artystycznego zacięcia - mówi Philippe Grohe, szef marki Axor. - Punktem wyjścia do działania była gotowa baza armatury, do której każdy ze studentów miał przygotować szklaną wylewkę własnego projektu.

- Projekt Axor WaterDream był dla nas wspaniałym doświadczeniem, ponieważ pozwalał studentom na konceptualne eksperymenty bazujące na posiadanej wiedzy teoretycznej przy jednoczesnej ogromnej swobodzie projektowej - dodał Alexis Georgacopoulos, szef ECAL.

Więcej na: www.axor-design.com

_Katarzyna Kempa & Stanislaw CzarnockiProjekt Polaków - Katarzyny Kempy i Stanisława Czarnockiego.

Iris Andreadis 2

IRIS ANDREADIS

JORDANE VERNET

Léa Pereyre & Claire Pondard

THOMAS ELLIOTT BURNS