POLACY NA PRESTIŻOWEJ LIŚCIE

JARDA RUSZCZYC

KRAKÓW 26.6.2014

DESIGN WYDARZENIA

BXBstudio znalazło się na liście najlepszych pracowni świata, przygotowanej przez brytyjski magazyn "Wallpaper".

Prestiżowy magazyn co roku tworzy listę dwudziestu najlepszych firm projektowych z całego świata. W tym roku znalazła się na niej pracownia Bogusława Barnasia, czyli BXB Studio. To pierwsza od trzech lat polska pracownia, która trafiła na listę wyróżnionych.

Pracownia projektowa BXBstudio powstała w grudniu 2009 roku. Jej twórcy odejmują twórcze wyzwania z zakresu urbanistyki, architektury, sztuki, designu, grafiki oraz publicystyki.Pracownia jest otwarta na rodzime tradycje i wpływy, m.in. styl zakopiański czy drewnianą architekturę Potrafi także odwoływać się do bogatej polskiej kultury, przetwarzając historyczne motywy we współczesny design.

BXBstudio kładzie szczególny nacisk na relacje człowieka z naturą, co w sposób szczególny przekłada się na charakter kreowanej przestrzeni - form, wnętrz, budynków i układów urbanistycznych. - Wierzymy, że zrównoważony rozwój zmieni świat na lepszy, piękniejszy, zdrowszy i doprowadzi ludzkość do nowych nieodkrytych jeszcze obszarów - przyznaje Bogusław Barnaś.

Celem BXBstudio jest ciągłe poszukiwanie piękna w otaczającej przestrzeni, równocześnie kreowanie piękna. - Poprzez kreatywność i ciągły rozwój jesteśmy otwarci na najnowsze światowe trendy. Poszukujemy mądrych i twórczych rozwiązań, dążąc do perfekcji niezależnie od skali zadania, biorąc pełną odpowiedzialność za aspekt ekonomiczny, estetyczny oraz społeczny naszych przedsięwzięć, działając zawsze dla dobra naszych klientów - dodaje projektant.

Doświadczenie zawodowe Bogusława Barnasia obejmuje prace nad obiektami o różnej skali, od niewielkich domów jednorodzinnych po spektakularne ikony jak The Walbrook (Foster + Partners) - zrealizowany budynek biurowo-handlowy zlokalizowany w centrum Londyńskiego City, ESPRIT edc Headquarters (Make Architects) - wyłoniony w konkursie międzynarodowym jako zwycięski projekt siedziby głównej niemieckiego koncernu odzieżowego w Ratingen, Pier One (Make Architects) - energooszczędny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany w portowej dzielnicy Edynburga, Muzeum Historii Polski (Ingarden & Ewy Architekci przy współpracy z Arata Isozaki, Japonia) - międzynarodowy konkurs architektoniczny pod patronatem Międzynarodowej Unii Architektów – UIA, Bayer Aspirin (Ingarden & Ewy Architekci przy współpracy z AiB Agiplan Integrale Bauplanung, Niemcy) - koncepcja wielobranżowa rozbudowy siedziby firmy Bayer, zlokalizowanej w Warszawie przy Al. Jerozolimskich.

Nominacja do "Wallpaper" Architects Directory 2014 oznacza nie tylko prezentację biura na łamach czerwcowego numeru pisma, ale również obecność w Londynie podczas wystawy towarzyszącej London Festival of Architecture.

Więcej: www.bxbstudio.com