PAWEŁ GROBELNY NA WANTED DESIGN FESTIVAL

ŁUKASZ POTOCKI

NOWY JORK 5.5.2015

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Podczas Wanted Design Festival w Nowym Jorku swoje prace zaprezentuje projektant Paweł Grobelny. Polski dizajner znalazł się wśród 25 finalistów programu Launch Pad, który jest jednym z głównych punktów platformy NYCxDESIGN (15-18 maja), skupiającej liczne wydarzenia poświęcone projektowaniu odbywające się w Nowym Jorku.

Paweł Grobelny na nowojorskiej wystawie zaprezentuje dwie serie swoich prac - „Sur le fil” oraz „IN-Quarto”. Pierwsza z nich została zrealizowana w ramach wystawy „Na Styku” w ramach Gdynia Design Days w 2013 roku, a następnie zaprezentowana na festiwalach w Paryżu i Eindhoven. Z kolei druga seria została pokazana po raz pierwszy podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Biennale Interieur w belgijskim Kortrijk.

Obydwie kolekcje charakteryzują się prostotą i szlachetnymi materiałami dobranymi idealnie do minimalistycznych, niemalże rzeźbiarskich form mebli Pawła Grobelnego. Do wykonania mobilnych elementów mebli w kształcie okręgów wykorzystano orzech amerykański oraz różne rodzaje kamienia i marmuru.

Paweł Grobelny uczestniczył już w wielu festiwalach i targach designu jako projektant i kurator, będzie to jednak jego pierwsza prezentacja podczas festiwalu nowojorskiego. Wcześniej jego prace można było zobaczyć m.in. na Paris Design Week, Vienna Design Week, Tokyo Design Week oraz podczas targów w Mediolanie, Paryżu, Kolonii i Seulu. Wystawa w Nowym Jorku jest organizowana we współpracy z Culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu za granicą, Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku w ramach wspierania młodych polskich twórców w USA oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Więcej na: www.pawelgrobelny.com, www.wanteddesignnyc.com