Opaska na podpaski dla policjantek pracujących w terenie

Absolwentka Central Saint Martins, Amelia Kociolkowska, zaprojektowała elastyczną saszetkę o nazwie Carrie, która zapewnia policjantkom i żołnierkom dyskretny i higieniczny sposób przechowywania produktów sanitarnych podczas pracy w terenie.

„Kieszonka do noszenia podpasek” została zaprojektowana tak, aby można ją było przypiąć dookoła uda lub pasa jak kaburę. Jest też wersja do przytroczenia przy szlufce od spodni. Przechowywanie tamponów i podpasek bezpośrednio na ciele pozwala funkcjonariuszkom na szybki dostęp do środków higieny podczas czynnej służby. Pozwala także uniknąć  nieprzyjemnych komentarzy kolegów podczas sięgania po produkty sanitarne, które dotąd – jak wynika z wywiadu przeprowadzonego przez projektantkę – były przechowywane przez funkcjonariuszki w kieszeniach munduru.

Zaprojektowane we współpracy z absolwentką London College of Fashion i projektantką kostiumów Zsofią Kiss, model Carrie ma czysty biały, opływowy krój przypominający tradycyjną bieliznę modelującą. Jedna z kieszeni jest również wyposażona w zamek błyskawiczny i odpinaną, wodoodporną podszewkę do przechowywania zużytych środków higienicznych, gdy nie ma ich gdzie wyrzucić.

Projekt powstał jako praca dyplomowa i jest wynikiem wielu rozmów przeprowadzonych z policjantkami, które zgłaszały problem z przechowywaniem tamponów i podpasek podczas pracy w terenie.

Więcej o projektantce: tutaj