OD ŚWITU DO ZMIERZCHU. W LUSTRZE

MM

13.1.2012

RZECZY

"Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?". Nie, tym razem to nie ta bajka. Choć jej bohaterem jest lustro. Równie niezwykłe jak w historii Śnieżki.

W tym lustrze "przegląda się" niebo. To jego obraz, odbijający się w wodzie o zmierzchu i o świcie, posłużył jako inspiracja dla duetu projektantów. Ona - Kuniko Maeda urodziła się w Japonii, on - Mario Minale pochodzi z Włoch, a dorastał w Niemczech.

Po ukończeniu w 2005 roku Design Academy w Eindhoven połączyli siły i założyli firmę projektancką Minale-Maeda. Ich Dusk/Dawn Mirror (Lustro Zmierzch/Świt), stworzone dla Doog, zostało uznane za jeden z najlepszych projektów zeszłego roku, przyznawanych przez miesięcznik "Wallpaper". Dusk/Dawn Mirror zostało uznane za najlepsze lustro 2010 roku.

Wynalazek pary projektantów ma tzw. "drugie dno” - jeżeli wolisz zmierzch, wystarczy, że zawiesisz lustro w odpowiedniej pozycji. Gdy zmienisz zdanie i zatęsknisz za świtem, możesz go przewiesić do góry nogami i zmienisz "porę widzenia". Ta cudowna zdolność przemiany została doceniona również na kilku międzynarodowych imprezach poświęconych wzornictwu. Lustro ma dość dużą wielkość, jego rozmiary to: 102 x 77 x 12 cm.

Zabawa z własnym lustrzanym odbiciem w takiej wersji nie jest jednak tania - za taki model lustra trzeba zapłacić 8.500 euro.

Więcej: www.minale-maeda.com

Dusk/Dawn Mirror stworzone dla Doog, zostało uznane za jeden z najlepszych projektów zeszłego roku. fot. ARC

Za taki model lustra trzeba zapłacić 8.500 euro. fot. ARC