NOWE OBLICZE STACJI MERCEDES

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: PIOTR JAKUBOWSKI

WARSZAWA 6.9.2015

ARCHITEKTURA MIEJSCA RZECZY

Tegoroczny, odmieniony, letni pawilon miejski Mercedesa na stołecznym Powiślu zaprasza jak zawsze na koncerty, warsztaty, letnie kino, a także po prostu na testy najnowszych modeli samochodów.

Za projekt odpowiada warszawska pracownia WWAA w składzie: Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska i Agnieszka Dąbek. Teren, na którym jeszcze kiedyś znajdował się kompleks osiedlowych garaży, od trzech lat zmienia się w przestrzeń integrującą wielbicieli motoryzacji.

Używany w poprzednich dwóch edycjach drewniany stelaż wykorzystano do zbudowania tegorocznego. Pokrycie przemysłową perforowaną blachą to nawiązanie do zburzonych garaży. Zmieniono jednak koncepcję pawilonu - w nocy staje się zamkniętą bryłą, natomiast w dzień - dzięki systemowi ruchomych paneli - staje się otwartą przestrzenią. Szklane moduły na dachu to świetliki w kształcie kostek, które zapewniają nastrój. Salon miejski to nie tylko miejsce ekspozycji najnowszych samochodów marki Mercedez-Benz, gdzie można wybrać się na jazdy testowe lub zapytać o radę mobilnego sprzedawcę. To również wydarzenia towarzyszące -koncerty, warsztaty, kino letnie czy kolacja w świetnej restauracji.

Stacja Mercedes znajduje się na rogu ulicy Kruczkowskiego i alei 3 Maja w Warszawie. Kto jeszcze nie zdążył wpaść w odwiedziny, dzisiaj ma ostatnią szansę.

Więcej na: www.facebook.com/StacjaMercedes,www.stacjamercedes" target="_blank"> www.stacjamercedes, www.wwaa.pl