NOWE KRÓLESTWO LEGO [WIDEO]

MARCIN MOŃKA

BILLUND 5.10.2014

ARCHITEKTURA DESIGN RZECZY

Sześć kamieni węgielnych w kształcie klocków Lego wmurowano w miejscu, gdzie już za dwa lata będzie można korzystać z niezwykłego centrum doświadczeń - Lego House.

Już dziś jesteśmy niemal pewni, że będzie to kolejna pożądana i oblegana  przez turystów atrakcja, nie tylko zresztą dla najmłodszych wycieczkowiczów.

Duński koncern, który od pewnego czasu przeżywa renesans, zdecydował się na budowę centrum, w którym jak w soczewce będzie można zobaczyć czym słynny producent był, jest i czym najprawdopodobniej będzie.

Nie od dziś wiemy, że Lego obecnie daleko wykracza poza jedynie produkcję klocków. Duńczycy już od dawna przekonują, że ich firma to tak naprawdę cały system usług i doświadczeń. Dlatego też decyzja o tym, by zbudować nowe centrum dla użytkowników i fascynatów klocków Lego zapadła szybko. Szefowie firmy zapewniają, że nowe centrum jest rozwinięciem idei centrum doświadczeń Lego. Obiekt powstanie w Billund, czyli "rodzinnym mieście" firmy.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia  Bjarke Ingels Group. Dziś wiemy, że nowe centrum będzie liczyć 12 tys. m kw., a cała bryła oczywiście nawiązuje do klocków Lego. Wewnętrzne przestrzenie zostaną podzielone na różne strefy zabaw i doświadczeń, pojawią się również przestrzenie wystawiennicze i edukacyjne, a także społeczne jak np. kawiarnia. - Lego House zaprezentuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość idei naszej marki. Jestem przekonany, że będzie to fantastyczne miejsce, gdzie fani Lego w każdym wieku a także ich rodziny i przyjaciele będą mogli korzystać z unikatowych doświadczeń Lego. Wierzymy również, że promowane przez markę innowacyjne myślenie pobudza kreatywność i uczenie się wśród dzieci, a Logo House stanie się jednym z  filarów naszej ścieżki edukacyjnej - przyznaje Kjeld Kirk Kristiansen, właściciel Lego.

Całość ma być gotowa w 2016 roku. Więcej: www.lego.com