NOWA KOLEKCJA PARELPAREL W HOŁDZIE FEMINISTYCZNEJ IKONIE, ARTYSTCE GEORGII O’KEEFFE

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: SONIA SZÓSTAK

WARSZAWA 3.10.2020

DESIGN MODA RZECZY

Sztuka i kobieca energia już nie raz inspirowały projektantki biżuteryjnej marki ParelParel. Ich muzami były m.in. hollywoodzka skandalistka Mae West, czy botaniczno-surrealistyczna twórczość francuskiej artystki Claude Lalanne. Najnowsza kolekcja czerpie inspirację z życia i twórczości ikony amerykańskiej sztuki – artystki Georgii O'Keeffe.

Amerykańska malarka Georgia O’Keeffe (ur. 1887, zm. 1986) była wolnym duchem oraz wzorem do naśladowania dla wielu kobiet swoich czasów, a prace artystki stały się jednym z pierwszych kultowych obrazów ruchu sztuki feministycznej (tematem były głównie kwiaty, skały, muszle, kości zwierząt i krajobrazy). Jej romantyczne i kobiece dzieła, jak i postępowe poglądy na życie zainspirowały markę do złożenia hołdu twórczości tej kultowej artystki.

Nowa kolekcja składa się kwiatowych zawieszek, kolczyków i bransoletek rzeźbionych ręcznie w wosku a następnie odlewanych w kruszcu przy użyciu rzadkiej metody woskowania traconego. Kreacje ParelParel tradycyjnie stanowią połączenie naturalnych i wysokiej jakości materiałów z unikalnym kunsztem, leżącym u podstaw każdej kolekcji.

Więcej na: www.parelparel.com