NOKIA ORO POWLEKANA ZŁOTEM

TWO

16.6.2011

RZECZY

Nokia długo lekceważyła konkurentów stawiających na produkcję i sprzedaż smartfonów, przez co straciła ogromny rynek, a prezes fińskiej firmy stanowisko. Teraz Nokia nadrabia stracony czas.

Dotykowy smartfon klasy premium - Nokia Oro - pojawi się w polskich sklepach w drugiej połowie lipca 2011 roku. Jest to limitowany model, którego elementy obudowy powlekane są 18-karatowym złotem, tylna cześć obudowy wykonana jest ze skóry, a w przycisku menu znajduje się kryształ szafiru. Smartfon ten wyposażono ponadto w aparat fotograficzny 8Mpix. z możliwością nagrywania filmów HD i wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3,5 cala pokryty wzmocnionym szkłem, dzięki czemu urządzenie jest trwałe, niezwykle eleganckie i pełne charakteru.

- Nokia Oro to w każdym calu - od opakowania po funkcje - wspaniałe w dotyku i przyjemne w użyciu urządzenie - powiedział Alessandro Lamanna, wiceprezes ds. marketingu firmy Nokia. - Nokia Oro stanowi wyjątkowe połączenie precyzyjnego wykonania oraz starannie dobranych, ekskluzywnych materiałów. Zaprojektowany został
z wyraźną dbałością o szczegóły - stąd złote detale, szafirowy klawisz menu czy ręcznie powlekany skórą tył obudowy.

W komplecie z Nokia Oro znajduje się także nagradzany zestaw słuchawkowy Bluetooth - Nokia J w specjalnej wersji z obudową w całości pokrytą 18-karatowym złotem. Nokia J wyposażona jest m.in. w funkcję "Always Ready" opracowaną przez firmę Nokia. Dzięki niej wystarczy wyjąć zestaw ze specjalnego uchwytu, aby zacząć rozmawiać po nadejściu połączenia. Bateria Nokia J działa nawet do 3 miesięcy w trybie stand-by.

Smartfon Nokia działa na najnowszej aktualizacji oprogramowania Symbian Anna. Wersja ta oferuje sprawniejsze funkcje wprowadzania tekstu, udoskonalone Ovi Mapy i lepszą przeglądarkę internetową.
Nokia Oro ma kosztować ponad 3 tys. zł. Więcej: www.nokia.pl

Pozłacana Nokia Oro ma kosztować ponad 3 tys. zł. fot. Materiały prasowe

W komplecie z Nokia Oro znajduje się zestaw słuchawkowy z obudową w całości pokrytą 18-karatowym złotem. fot. Materiały prasowe

Smartfon Nokia działa na najnowszej aktualizacji oprogramowania Symbian Anna. fot. Materiały prasowe